Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно направления доходов от обложения налогом на добавленную стоимость операций по поставке лекарственных средств и изделий медицинского назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.04.2014 № 4623
Дата рассмотрения: 02.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (щодо спрямування доходів від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Наявність проблем з профілактики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань, з відшкодування (реімбурсації) вартості лікарських засобів для лікування соціально-незахищених категорій хворих, а також з діяльності, пов'язаної з трансплантацією кісткового мозку, не може виправдовуватися недостатнім фінансуванням.

Конституція України проголошує:

людина, її життя і здоров'я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3);

обов'язок держави - захищати життя людини (стаття 27).

Отже, держава повинна дбати про тих своїх громадян, які самотужки не можуть подолати хворобу, створити їм належні умови лікування за рахунок державних коштів.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" запроваджено оподаткування податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків від операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення. Вважаємо за необхідне частину надходжень з цього податку спрямувати на розв'язання зазначених вище проблем, визначивши законом постійні стабільні джерела фінансування.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Законопроект розроблено з метою визначення постійних джерел фінансування заходів з профілактики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань, відшкодування (реімбурсації) вартості амбулаторного споживання лікарських засобів, а також діяльності, пов'язаної з трансплантацією кісткового мозку.

Завданням законопроекту є встановлення постійних джерел фінансування зазначених заходів та відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок 60 відсотків податку на додану вартість з операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом передбачається внести зміни до Бюджетного кодексу України.

Зокрема, зміни вносяться:

до статті 29 - для визначення нового джерела формування спеціального фонду Державного бюджету України - 60 відсотків податку на додану вартість з операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення;

до статті 30 - для спрямування коштів, отриманих до спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок зазначеного податку: 35 відсотків - на фінансування заходів з профілактики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань, 15 відсотків - на відшкодування (реімбурсації) вартості амбулаторного споживання лікарських засобів, 50 відсотків - на діяльність, пов'язану з трансплантацією кісткового мозку.

4. Стан нормативно-правової бази для прийняття проекту акта

Нормативно-правова база для прийняття цього проекту складається з Конституції України, Бюджетного та Податкового кодексів України.

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту у разі його прийняття буде здійснюватися за рахунок Державного бюджету України. Джерела покриття витрат визначаються пунктом 13-1 частини третьої статті 29 Податкового кодексу, а саме - за рахунок 60 відсотків податку на додану вартість з операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення. Згідно із Законом "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 27.03.2014 надходження до Державного бюджету України від скасування пільг з ПДВ по операціях з першого постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення (імпорт та постачання виробником) становитимуть 1,3 млрд. грн. щорічно. Згідно із проектом Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення вартості лікарських засобів для населення" (реєстр. N 2475а від 02.07.2013) запровадження ставки податку на додану вартість на рівні 7 % на операції з постачання та імпорту лікарських засобів та товарів медичного призначення збільшить надходження до державного бюджету майже на 2,5 млрд. грн. щорічно.

Відповідно, 60 відсотків податку на додану вартість з операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення за різними оцінками становитимуть від 780 млн. грн. до 1,5 млрд. грн.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття акта:

забезпечить належне фінансування заходів з профілактики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань, відшкодування вартості амбулаторного споживання лікарських засобів, а також фінансування діяльності, пов'язаної з трансплантацією кісткового мозку;

сприятимете розвитку вітчизняної системи охорони здоров'я і наближенню якості медичної допомоги до міжнародного рівня;

посилить державний контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, які будуть використовуватися на цілі, визначені прийнятим актом.

 

Народні депутати України:

Дудка В. В

Бахтеєва Т. Д.

Біловол О. М.

Поляченко Ю. В.

Опрос