Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О воинской обязанности и военной службе" (относительно допризывной подготовки в учебных заведениях)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.04.2014 № 4620
Дата рассмотрения: 01.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Нещодавня агресія Російської Федерації проти України та анексія частини території України - Автономної Республіки Крим та міста Севастополь вимагає необхідності забезпечення виховання в підростаючому поколінні почуття громадянського обов'язку і патріотизму, розвиток впевненості у власних силах, лідерства, підвищення рівня фізичної підготовки учнів і студентів, виховання поваги до Збройних Сил України та їхньої ролі у захисті національних інтересів, розвитку командних та стройових навичок і основних військових правил та забезпечення належної обов'язкової допризовної підготовки в загальноосвітніх навчальних закладах II і III ступеня усіх без виключення осіб обох статей, що придатні до військової служби за станом здоров'я та обов'язкової військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу на безоплатній основі усіх без виключення студентів обох статей, що навчаються у вищих навчальних закладах III або IV рівня акредитації з денною формою навчання, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.

На сьогодні надання фізичним особам послуг у галузі вищої освіти, пов'язаних з військовою підготовкою, здійснюється на платній основі, що є неприпустимим в умовах військової агресії.

2. Загальна характеристика і основні положення проекту

Проектом Закону України пропонується внести до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" такі зміни:

1. Частину першу статті 9 викласти в такій редакції: "1. Обов'язкова допризовна підготовка усіх без виключення осіб обох статей, що придатні до військової служби за станом здоров'я, включається до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, а також вищих навчальних закладів у разі, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень здобувається на основі базової середньої освіти та проводиться за програмами, погодженими з Міністерством оборони України.".

2. Частину другу статті 11 викласти в такій редакції: "2. Обов'язкову військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на безоплатній основі проходять усі без виключення студенти обох статей, що навчаються у вищих навчальних закладів III або IV рівня акредитації з денною формою навчання, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.".

Кабінету Міністрів України у тижневий термін з дня набрання чинності цим Законом:

1) забезпечити прийняття передбачених цим Законом нормативно-правових актів;

2) привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

3) забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів інших центральних органів виконавчої влади України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу", постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти" та від 1 лютого 2012 р. N 48 "Про затвердження Порядку проведення військової підготовки студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу".

Прийняття даного проекту Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних, політичних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього Закону забезпечить належні обов'язкові допризовну підготовку в загальноосвітніх навчальних закладах II і III ступеня та військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу у вищих навчальних закладах III або IV рівня акредитації з денною формою навчання, недопущення в майбутньому окупації та анексії інших територій України.

 

Народний депутат України 

О. Ляшко

Опрос