Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О приватизации государственного имущества" (относительно защиты национальных интересов во время приватизации государственного имущества)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.03.2014 № 4602
Дата рассмотрения: 28.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо захисту національних інтересів під час приватизації державного майна)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Відповідно до статті 2 Закону України "Про приватизацію державного майна", приватизація повинна здійснюватися на основі принципів законності, державного регулювання та контролю, додержання антимонопольного законодавства.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про приватизацію державного майна" державна програма приватизації розробляється Фондом державного майна України, затверджується законом України строком на три роки і діє до завершення її виконання.

На сьогодні правоохоронні органи України розслідують численні порушення у сфері приватизації державного майна, які було вчинено протягом 2010 - 2013 років. В тому числі, законність вилучення з державної власності багатьох об'єктів, які є стратегічно важливими та мають перебувати у власності українського народу. Відчуження державного майна відбувалось за заздалегідь відпрацьованими схемами, які найчастіше включали такі етапи, як штучне банкрутство підприємств та подальше придбання їх за вартістю значно нижче ринкової.

Метою прийняття даного Закону є зупинення схем, які спрямовані на заподіяння шкоди національним інтересам України у сфері приватизації державного майна. До виходу України з економіко-політичної кризи та відновлення реальної роботи всіх суб'єктів владних повноважень, які повинні здійснювати контроль за законністю відчуження державного майна, необхідно вжити заходів до зупинення приватизаційних процедур і розробити та затвердити нову державну програму приватизації.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Основною метою прийняття Закону є запобігання заподіяння шкоди національним інтересам України у сфері приватизації державного майна та розробка і запровадження нової державної програми приватизації.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

У проекті Закону пропонується до виходу України з економіко-політичної кризи та відновлення реальної роботи всіх суб'єктів владних повноважень, які повинні здійснювати контроль за законністю відчуження державного майна, зупинити всі процедури приватизації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Господарський кодекс України, закони України "Про приватизацію державного майна" та "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Прийняття даного проекту Постанови внесення змін до законів та інших нормативно-правових актів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічного та інших наслідків прийняття цього Закону

Прийняття Закону дозволить забезпечити національні інтереси у сфері приватизації державного майна.

 

Народний депутат України

М. М. Рудьковський

Опрос