Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жилищно-коммунальных услугах" (относительно отчетности перед населением)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4594
Дата рассмотрения: 27.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо звітності перед населенням)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", а саме зобов'язати виконавця (надавача) житлово-комунальних послуг не рідше двох разів на рік через засоби масової інформації інформувати мешканців відповідного населеного пункту про розмір витрат, а також умови використання коштів, які надходять від населення, за житлово-комунальні послуги.

Протягом останніх років зберігається стійка тенденція недовіри споживачів послуг до житлово-експлуатаційних компаній, а чергове підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги сприймають дуже агресивно та в штики.

КРЕПи та ЖЕКи стали "закритими" організаціями, діяльність яких, на думку споживачів, неефективна. Тільки наполеглива робота з мешканцями будинків, збори, пояснення можуть відновити довіру населення до цих підприємств.

Прозорість діяльності КРЕПу не є панацеєю для розв'язання комунальних проблем, які виникають рано чи пізно в будь-якому житловому будинку. Тут має значення і ставлення мешканців до спільної власності. Більшість питань упираються в механізми контролю ефективності. Чим інтенсивніше громадяни використовуватимуть ці механізми при порушенні своїх прав, тим якіснішими й доступнішими будуть комунальні послуги.

2. Мета проекту Закону

Не допустити збільшення недовіри населення до житлово-комунальних компаній, зробити діяльність таких організацій більш прозорою, запровадити періодичну звітність щодо діяльності ЖЕКів і КРЕПів перед споживачами. Це сприятиме зменшенню заборгованості населення за надані житлово-комунальні послуги.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внести доповнення щодо прав та обов'язків надавачів житлово-комунальних послуг ст. 21 Закон України "Про житлово-комунальні послуги": не рідше двох разів на рік через засоби масової інформації інформувати мешканців відповідного населеного пункту про розмір витрат, а також умови використання коштів, які надходять від населення, за житлово-комунальні послуги.

4. Стан нормативно-правової бази

Закон України "Про житлово-комунальні послуги".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових фінансових та інших витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття та реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо звітності перед населенням)" дозволить збільшити довіру населення до житлово-комунальних організацій, сприятиме більш раціональному та ефективному використанню коштів ЖЕКами, дозволить громаді впливати на якість наданих послуг.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил і процедур, які можуть нести ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

Народний депутат України 

А. О. Табалов

Опрос