Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно предоставления информации о государственной регистрации прав и их отягощений из Государственного реестра вещных прав на недвижимое имущество

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4590
Дата рассмотрения: 27.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон) нотаріус як спеціальний суб'єкт здійснює функції державного реєстратора, крім передбачених пунктами 4 і 6 частини другої статті 9 цього Закону.

Так, пунктом сьомим частини другої статті 9 Закону встановлено, що державний реєстратор надає інформацію з Державного реєстру прав або відмовляє у її наданні у випадках, передбачених цим Законом.

Частиною першою статті 28 Закону визначено, що інформація з Державного реєстру прав про державну реєстрацію прав та їх обтяжень надається у формі, зокрема, витягу.

При цьому кількість заяв, що надходять до державних реєстраторів створює значне навантаження на них, призводить до виникнення черг та погіршення якості надання послуг у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно.

З метою покращення якості надання послуг у цій сфері та враховуючи, що нотаріус діє як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора, проектом Закону передбачається розширити повноваження нотаріусів у цій сфері у частині покладення на них функцій стосовно надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розроблення проекту є розширення повноважень нотаріусів у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно у частині покладення на них функцій стосовно надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

3. Правові аспекти

У цій сфері діють такі нормативно-правові акти:

Закони України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та "Про нотаріат".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Впровадження проекту здійснюватиметься в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання органів виконавчої влади.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект погоджено з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Щодо Міністерства фінансів України погоджено з урахуванням § 39 глави 3 розділу 4 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року N 950.

6. Регіональний аспект

Прийняття проекту створить сприятливі умови для забезпечення реалізації державної політики у відповідних сферах на рівні регіонів.

61. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не потребує узгодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту забезпечить належну реалізацію фізичними та юридичними особами речових прав на об'єкти нерухомого майна, доступність до отримання інформації з Державного реєстру прав про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

 

Міністр

П. Петренко

Опрос