Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об осуществлении государственных закупок

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4587
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про здійснення державних закупівель" (нова редакція)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття проекту Закону України "Про здійснення державних закупівель" (нова редакція) (далі - проект Закону), викликана потребою у вдосконаленні законодавства у сфері державних закупівель, підвищення рівня прозорості та відкритості здійснення процедури державних закупівель, запобігання проявам корупції в цій сфері, розширення сфери дії Закону та стабілізації економічної ситуації в Україні.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону пропонується передбачити наступні зміни:

- скоротити перелік випадків, на які не поширюється дія Закону (з 44 до 10 випадків) з метою запобігання безконтрольного використання державних коштів, прозорості та відкритості сфери державних закупівель;

- визначити поняття замовників згідно з принципами Директив ЄС;

- адаптувати процедури закупівлі в одного учасника згідно з практикою застосування подібної процедури в Європейських країнах;

- скоротити перелік підстав для застосування неконкурентної процедури з метою зменшення випадків її застосування;

- скасувати необхідність розміщення інформації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель, залишивши при цьому обов'язковість оприлюднення цієї інформації на веб-порталі Уповноваженого органу з метою спрощення доступності, розміщення інформації про державні закупівлі, економії бюджетних коштів, що витрачаються на опублікування такої інформації та забезпечення прозорості доступу до інформації про державні закупівлі;

- передбачити оприлюднення річних планів на веб-порталі Уповноваженого органу без зобов'язання їх надіслання Мінекономрозвитку з метою забезпечення економії державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі;

- надається можливість замовникам застосовувати електронні засоби під час застосування процедур закупівель, визначених статтею 12 проекту Закону.

Водночас за результатами розгляду проекту Закону на засіданні Уряду 25.03.2014 було враховано пропозиції Мін'юсту щодо визначення поняття замовник, доповнення умов застосування переговорної процедури стосовно закупівлі юридичних послуг та пропозицій Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновол Т. М. щодо недопущення до участі у торгах юридичних осіб, що зареєстровані в офшорних зонах, та щодо скорочення строків проведення процедур закупівлі.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими акти, що діють у цій сфері, є:

Конституція України.

Проект Закону не стосується прав та обов'язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів, матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Мінфіном, Мін'юстом, Антимонопольним комітетом та Держпідприємництвом.

В проекті Закону враховані пропозиції громадських організацій, міжнародних експертів. Також опрацьовані пропозиції органів виконавчої влади, зокрема Мінмолодьспорту, Мініфраструктури, Міноборони тощо.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект Закону не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил та процедур, які можуть становити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону оприлюднений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку з метою проведення консультацій з громадськістю. Під час роботи над проектом Закону були враховані пропозиції громадськості.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону є регуляторним актом, оскільки його положення спрямовані на правове регулювання адміністративних відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання, застосовуються неодноразово та щодо невизначеного кола осіб.

Разом з тим очікувані наслідки дії проекту Закону не можуть завдати шкоди суб'єктам господарювання, забезпечать здійснення їх діяльності в прозорому нормативно-правовому полі та підвищать ефективність здійснення державних закупівель.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону у новій редакції дозволить забезпечити зниження частки закупівель, що здійснюються на неконкурентних засадах, сприятиме запобіганню безконтрольного використання державних коштів та забезпечить прозорість здійснення закупівель підприємствами та запобігатиме проявам корупції, економію державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі.

 

Виконувач обов'язків Міністра економічного розвитку і торгівлі України 

А. Максюта

Опрос