Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предупреждения и противодействия дискриминации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4581
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - проект Закону) розроблено з метою виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою врахування міжнародних стандартів та рекомендацій у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина, а також зауважень до Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", висловлених міжнародними експертами щодо: визначення термінів, які вживаються у Законі; розширення переліку ознак, дискримінація за якими забороняється; сфери дії Закону; форм дискримінації; повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є: Конституція України, Загальна декларація прав людини, Закон України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", а також законодавчі акти України у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина.

Проект Закону не належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до acquis communautaire, визначених Загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженою Законом України від 18 березня 2004 року N 1629-IV.

Проект Закону за предметом правового регулювання відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством закордонних справ та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Заінтересовані органи виконавчої влади, які відповідно до параграфу 39 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. N 950, вважаються такими, що погодили проект акта без зауважень - Міністерство фінансів.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект Закону не містить положень, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

В основу проекту Закону було покладено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні" (реєстр. N 2342 від 19 лютого 2013 року), внесений на розгляд Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України. Цей проект разом з супровідними документами до нього було відразу розміщено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України. Усі пропозиції та звернення щодо внесеного на розгляд Парламенту проекту, які в подальшому надійшли до Міністерства юстиції, були опрацьовані в установленому порядку.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" дозволить забезпечити врахування в Законі України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" міжнародних стандартів та рекомендацій у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина, а також узгодити законодавчі акти України з положеннями зазначеного Закону.

 

Міністр

П. Петренко

Опрос