Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 1 Закона Украины "О беженцах и лицах, нуждающихся в дополнительной или временной защите"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4580
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" розроблено Державною міграційною службою України з метою виконання критеріїв першої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, визначених у третій Доповіді ЄК про імплементацію Плану дій від 15.11.2013.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України враховує положення Конвенції про статус біженців 1957 року та Протоколу щодо статусу біженців 1967 року і спрямований на удосконалення законодавства щодо біженців шляхом урахування документів у сфері міграції, прийнятих Радою Європи та Європейським Союзом.

Метою проекту акта є розширення поняття "додатковий захист" у відповідності з Директивою Європарламенту і Ради ЄС 2011/95 стосовно стандартів для кваліфікації громадян третіх країн чи осіб без громадянства, як бенефіціарів міжнародного захисту, єдиного статусу для біженців або для осіб, що мають право на додатковий захист і стосовно змісту захисту від 13.12.2011 та поняття "тимчасовий захист" у відповідність з Директивою Ради ЄС 2001/55/ЄС "Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у випадку масового притоку переміщених осіб і про заходи, які забезпечують баланс зусиль Держав-членів при прийомі таких осіб і несенні наслідків їх прийому" від 20 липня 2001 року.

3. Правові аспекти

Нормативно-правові акти, які діють у даній сфері суспільних відносин:

У цій сфері діють такі нормативно-правові акти: Конституція України, Закон України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Проект Закону стосується прав та обов'язків біженців і осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Закон України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" набув чинності 4 серпня 2011 року і є нормативно-правовим актом прямої дії, що передбачає врахування потреб на його реалізацію відповідальними центральними органами виконавчої влади при формуванні бюджету на відповідний рік.

Розроблений ДМС проект акта не містить нових норм права, а лише уточнює окремі поняття Закону.

Таким чином реалізація положень проекту акта не може передбачати додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України. Покриття витрат буде здійснюватись за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених на утримання відповідних центральних органів виконавчої влади.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону сприятиме удосконаленню законодавства щодо біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту шляхом урахування документів у сфері міграції, прийнятих Радою Європи та Європейським Союзом, неухильному виконанню міжнародних зобов'язань України у сфері прав людини, зокрема положень Конвенції про статус біженців 1957 року та Протоколу щодо статусу біженців 1967 року, що є складовою інтеграції України до ЄС у сфері міграції.

 

Міністр внутрішніх справ України

А. Б. Аваков

Опрос