Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гражданстве Украины" относительно упрощения порядка принятия в гражданство Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.03.2014 № 4569
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо спрощення порядку прийняття до громадянства України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Після збройної агресії Росії проти України, воєнної окупації частини території України збройними формуваннями Російської Федерації та наступної анексії Автономної Республіки Крим шляхом протиправного її включення до складу Російської Федерації в РФ з'явилося багато громадян не згодних з політикою керівництва РФ.

Ці громадяни Російської Федерації, які виступають проти порушення Російською Федерацією основоположних принципів міжнародного права та підтримують український народ в цей драматичний для України час, на знак протесту виходять з громадянства Російської Федерації.

З метою забезпечення прав громадян РФ, які не визнають протиправної окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь виходять з громадянства Російської Федерації, пропонуємо передбачити спрощений порядок набуття ними громадянства України.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо спрощення порядку прийняття до громадянства України" дозволить визначеній категорії громадян РФ набувати громадянства України за спрощеною процедурою.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про громадянство України" і передбачається не поширювати на громадян Російської Федерації, які на знак протесту проти протиправної окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь виходять з громадянства Російської Федерації, загальні умови прийняття до громадянства України. Зокрема таким особам не потрібно буде проживати на території України протягом визначеного чинним законодавством часу, не потрібен буде дозвіл на еміграцію та не вимагатиметься знання державної мови. При цьому особа бере на себе зобов'язання протягом двох років після набуття громадянства опанувати державну мову в обсязі, достатньому для її розуміння та спілкування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Законів України "Про громадянство України", "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняттям цього проекту Закону Україна висловить солідарність з громадянами Російської Федерації, які на знак протесту проти протиправної окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь виходять з громадянства Російської Федерації.

 

Народні депутати України:

Полочанінов В. Г.

Геращенко І. В.

Тарасюк Б. І.

Опрос