Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения денежного вознаграждения участников антитеррористической операции и администрирования налогов и сборов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.09.2014 № 4568а
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту закону України "Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України (щодо оподаткування грошової винагороди учасників антитерористичної операції та адміністрування податків і зборів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

На даний час склалася політична ситуація, коли територія Автономної Республіки Крим є окупованою Російською Федерацією, а на південному сході країни, в Донецькій та Луганській областях все більш інтенсивно розгортаються бойові дії. Такі події створюють негативні та специфічні умови для реалізації податкової політики на цих територіях країни, оскільки захват адміністративних будівель, небезпека для життя пересічних громадян України перешкоджають функціонуванню державних органів та виконанню платниками податків своїх обов'язків перед державою. Зокрема, платники податків Донецької та Луганської області звертаються до Міндоходів України із проблемою щодо неможливості своєчасного подання податкової звітності. Ці ж умови вимагають від військовослужбовців збройних сил, працівників органів внутрішніх справ, незважаючи на невисоку заробітну платню, ризикувати власним життям для забезпечення цілісності України.

Разом з цим, в Податковому кодексі України хоча і передбачається таке поняття, як "обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини)" стосовно права продовження термінів подання декларацій, але не надано його визначення. Норми статті 102 Податкового кодексу України, які встановлюють граничні строки для подання податкової декларації, чітко не визначають право на продовження термінів її подання в умовах проведення антитерористичної операції.

Тому Податковий кодекс України потребує удосконалення шляхом доповнення статті 102 глави 9 поняттям "обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини)", законодавчого врегулювання продовження термінів подання декларацій платниками податків у випадку форс-мажорних обставин і звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб грошових винагород, що надаються з державного бюджету військовослужбовцям та працівникам міністерства внутрішніх справ, які приймають участь у проведенні антитерористичної операції.

2. Цілі та завдання законопроекту

Закон України "Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України щодо оподаткування грошової винагороди учасників антитерористичної операції та адміністрування податків і зборів" розроблено з метою забезпечення урегулювання термінів декларування податків у випадку форс-мажорних обставин та належного податкового стимулювання військовослужбовців, які приймають участь в антитерористичній операції.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін і доповнень до статті 102 Податкового кодексу України, якою передбачається уточнення щодо права продовження термінів подання податкових декларацій для платників податків на території проведення антитерористичної операції, введення терміну "обставини непереборної сили", та звільнення від оподаткування грошових винагород з державного бюджету України військовослужбовцям і працівникам міністерства внутрішніх справ - учасникам антитерористичної операції. Такі зміни дозволять платникам податків продовжувати терміни подання декларацій за умови повідомлення органу Міндоходів про форс-мажорні обставини та матеріально стимулюватимуть учасників бойових дій в Донецькій та Луганській областей України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом у даній сфері правового регулювання є Податковий кодекс України.

При прийнятті цього Закону змін до інших Законів не передбачено.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону України "Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України щодо оподаткування грошової винагороди учасників антитерористичної операції та адміністрування податків і зборів" призведе до врегулювання питання термінів подання декларацій платників податків в сучасній політичній обстановці на південному сході України та фінансово стимулюватиме військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

 

Народний депутат України В. Д. Барвіненко

Народний депутат України О. В. Герега

Народний депутат України О. О. Зарубінський

Опрос