Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обеспечения возможности проведения выборов, которые были назначены до введения чрезвычайного или военного положения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.09.2014 № 4567а
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення можливості проведення виборів, що були призначені до введення надзвичайного або воєнного стану)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу.

Український народ, користуючись своїм правом, визначеним статтею 5 Конституції України, висловив свій протест проти узурпації влади кримінально-олігархічним кланом Януковича під час Революції Гідності та створеної ним авторитарної системи правління. Одним із елементів вказаної системи правління була пропрезидентська більшість, серед злочинів якої - голосування за брутальні закони 16 січня 2014 року, які стали причиною масових протестів та перших жертв Революції Гідності.

Таким чином, нинішній склад Верховної Ради не відображає волі Українського народу, а тому однією із ключових вимог Українського народу є очищення парламенту шляхом проведення позачергових виборів народних депутатів.

У той же час, зважаючи на військові дії на сході України та необхідності вжиття негайних заходів військового характеру для відбиття агресії з боку Російської Федерації, є потреба у запровадженні воєнного стану в Україні. Згідно із чинними нормами законодавства запровадження воєнного стану в Україні унеможливить проведення позачергових виборів народних депутатів.

У зв'язку із цим пропонується запровадити положення, які дозволять проведення в умовах воєнного або надзвичайного стану будь-яких виборів, що були призначені до моменту введення воєнного або надзвичайного стану.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення можливості проведення виборів, що були призначені до введення надзвичайного або воєнного стану)" є забезпечення реалізації виборчого права на виборах, що були призначені до моменту введення воєнного або надзвичайного стану.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" та Закону України "Про правовий режим надзвичайного стану", якими забезпечити можливість проведення в умовах воєнного або надзвичайного стану будь-яких виборів, що були призначені до моменту введення воєнного або надзвичайного стану.

4. Стан нормативно-правової бази

Відносини, що пов'язані із обмеженням виборчих прав в умовах воєнного або надзвичайного стану, врегульовані: Конституцією України, Законом України "Про правовий режим воєнного стану", Законом України "Про правовий режим надзвичайного стану".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону у разі його прийняття не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити проведення дострокових виборів до Верховної Ради України у випадку введення воєнного стану в Україні.

 

Народний депутат України 

О. Я. Тягнибок

Опрос