Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения суверенитета и защиты территориальной целостности Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.08.2014 № 4561а
Дата рассмотрения: 29.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення суверенітету та захисту територіальної цілісності України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Євроінтеграційні прагнення народу України, що були підтверджені масовим мирним протестом, який розпочався в листопаді 2013 року, визначили незворотність курсу України, метою якого є набуття членства в Європейському Союзі, а також відмова від участі в Митному союзі та Єдиному економічному просторі, а також у будь-яких інших міжнародних або наднаціональних об'єднаннях, членство в яких суперечить політичній та економічній інтеграції України до Європейського Союзу.

Пріоритетність інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір зумовлюють також необхідність перегляду і зовнішньої безпекової політики України.

В умовах, коли евроінтеграційні устремління України не можуть бути захищені лише силами національних безпекових органів, постала необхідність у створенні законодавчих передумов для приєднання до колективних форм захисту, провідною серед яких є Організація Північноатлантичного договору.

Основу цієї організації складають відносини між країнами - учасниками, які поділяють найважливіші загальні цінності та інтереси щодо захисту демократичних принципів, дозволяючи зберігати власний суверенітет та приймати усі рішення на основі консенсусу.

Діалог та співпраця Організації Північноатлантичного договору з Україною на основі Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 9 липня 1997 р. і Декларації про її доповнення від 21 серпня 2009 року, вже протягом тривалого часу допомагають підтриманню стабільності в Україні та забезпечують посилення співпраці із іншими міжнародними організаціями, насамперед з Європейським Союзом.

За таких умов вступ України до Організації Північноатлантичного договору стає невід'ємною складовою загального евроінтеграційного процесу.

2. Цілі та завдання проекту

Проект спрямований на створення додаткового механізму забезпечення суверенітету, захисту територіальної цілісності України та її економічної і політичної незалежності.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом пропонується внести зміни до Законів України "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики" та "Про основи національної безпеки України", відповідно до яких створюються законодавчі передумови для інтеграції України у євроатлантичний безпековий простір і забезпечення захисту територіальної цілісності України та її суверенітету.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Нормативно-правові акти, що регулюють відносини у цій сфері: Конституція України, Закони України "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики" та "Про основи національної безпеки України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього проекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього проекту дозволить забезпечити реалізацію евроінтеграційного курсу України в умовах потенційних та реальних загроз територіальній цілісності та суверенітету України.

 

Міністр юстиції 

П. Петренко

Опрос