Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (об освобождении от налогообложения импорта продукции оборонного назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.09.2014 № 4556а-1
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (про звільнення від оподаткування імпорту продукції оборонного призначення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України про звільнення від оподаткування імпорту продукції оборонного призначення дозволить звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення у митному режимі імпорту на митну територію України продукції оборонного призначення, визначеної такою згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України "Про державне оборонне замовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р. (ВВР) N 17, ст. 111), під час проведення антитерористичної операції, дії надзвичайного або військового стану.

2. Мета законопроекту та шляхи її досягнення

Проект Закону спрямований на звільнення від оподаткування імпорту продукції оборонного призначення для проведення антитерористичної операції шляхом внесення змін до Податкового кодексу України.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту закону

Проектом Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України про звільнення від оподаткування імпорту продукції оборонного призначення дозволить звільнити від податку на додану вартість операції із ввезення у митному режимі імпорту на митну територію України продукції оборонного призначення під час проведення антитерористичної операції за такими товарними позиціями УКТЗЕД:

- 3601 - 3603 (ударні капсулі, детонатори, ракети освітлювальні);

- 8710 (танки та бронемашини з озброєнням чи без озброєння, їхні частини);

- включені до групи 90 "Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя" (тільки для телескопічних прицілів або інших оптичних пристроїв для зброї, якщо вони не поставлені разом із зброєю, для якої вони призначені);

- включені до групи 93 "Зброя та боєприпаси; їх частини та приладдя", крім включених до товарних позицій 9303 - 9304, 9305 (призначених тільки для виробів товарних позицій 9303 - 9304), 96909 та 9307.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становить Податковий кодекс України.

Прийняття поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України, оскільки йдеться про сферу, врегульовану Податковим кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту закону не потребує видатків із Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

Проект закону надає рівні права та можливості усім учасникам ринкових відносин в Україні. Контролювання у сфері запобігання корупції здійснюється згідно зі ст. 27 Закону України "Про принципи запобігання та протидії корупції".

7. Громадське обговорення

Проект акта не потребує громадського обговорення.

8. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту закону

Прийняття законопроекту дозволить зняти питання оподаткування продукції оборонного призначення для проведення антитерористичної операції, зміцнення обороноздатності України.

 

Народний депутат України

С. А. Терьохін

Опрос