Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение 2 к Уставу внутренней службы Вооруженных Сил Украины (относительно передачи Боевых Знамен расформированных воинских частей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.08.2014 № 4553а
Дата рассмотрения: 28.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін у додаток 2 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України" (щодо передачі Бойових Прапорів військових частин, що розформовуються)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У Збройних Силах України залишається неврегульованим питання передачі бойових прапорів військових частин, що розформовуються, і старих бойових прапорів (пошкоджених або, які від часу постаріли і підлягають заміні).

Положенням про порядок вручення бойових прапорів військовим частинам Збройних Сил України, їх зберігання та утримання Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (п. 30) передбачено, що "старі бойові прапори військових частин з орденами, грамотами та історичними довідками за узгодженням з Міністерством оборони України можуть бути передані на зберігання до музею (кімнати) Бойової Слави військових частин або місцевих музеїв для відкритої експозиції лише через меморіальний комплекс "Український музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років". Музею з такою назвою в Україні не існує, а є Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років".

Такий порядок передачі бойових прапорів був доречним, доки не було засновано і розбудовано Міністерством оборони України власного музею - Центрального музею Збройних Сил України (далі - музей). Відповідно до Указу Президента України від 15 січня 2010 року N 29/2010 "Про надання Центральному музею Збройних Сил України статусу національний" музей перейменовано у Національний військово-історичний музей України.

Бойові прапори військових частин та інших структурних підрозділів Збройних Сил України, які вручалися з 1991 року, повинні передаватися до Національного військово-історичного музею України - профільного музейного закладу Міністерства оборони України, а бойові прапори військових частин, які брали участь у Другій світовій війні, - до Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років".

Проект Закону України "Про внесення змін у додаток 2 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України" підготовлений за ініціативою Міністерства оборони України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону підготовлений з метою врегулювання в Збройних Силах України питання передачі бойових прапорів військових частин, що розформовуються, і старих бойових прапорів.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері правового врегулювання діє Закон України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством культури України без зауважень.

За результатами правової експертизи Міністерством юстиції України проект Закону погоджено без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, що містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття даного законопроекту сприятиме збереженню бойових прапорів Збройних Сил України, активізації військово-патріотичного та культурного виховання громадян України.

 

Міністр оборони України
генерал-полковник 

В. В. Гелетей

Опрос