Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно отчетного периода при применении норм трансфертного ценообразования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2014 № 4527
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звітного періоду при застосуванні норм трансфертного ціноутворення)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звітного періоду при застосуванні норм трансфертного ціноутворення) пов'язаний з необхідністю уточнення звітного періоду при застосуванні норм щодо трансфертного ціноутворення.

Згідно з пунктом 39.4 статті 39 Податкового кодексу для цілей податкового контролю за трансфертним ці ціноутворення звітним періодом є календарний рік. Тобто платники податків можуть корегувати податкові зобов'язання лише за результатами календарного року. Проте, стаття 39 була введена в дію посеред року. Зазначене унеможливлює достовірно подати до 1 травня 2014 року звіт про контрольовані операції, що призведе до необґрунтованого застосування податковими органами штрафів за неподання звіту про контрольовані операції. Крім того, на виконання вимог статті 39 Податкового кодексу України до цього часу не розроблено Методику визначення ціни банківських послуг, що також унеможливлює платниками податків у 2014 році застосовувати норми статті 39 Податкового кодексу України.

У зв'язку з цим є необхідність уточнити механізм застосування статті 39 Податкового кодексу України у 2014 році.

2. Цілі й завдання прийняття проекту Закону

Проект Закону спрямований на усунення конфлікту інтересів між платниками податків та податковими органами щодо застосування статті 39 Податкового кодексу України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується встановити, що першим звітним періодом для цілей трансфертного ціноутворення є період, який починається 1 січня та закінчується 31 грудня 2014 року. У зв'язку з цим пропонується підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнити новим пунктом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регламентуються Податковим кодексом України.

Прийняття поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України, оскільки йдеться про сферу, врегульовану Податковим Кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не вимагає додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту дозволить зняти суперечливе питання щодо терміну застосування норм за трансфертним ціноутворенням, що усунене конфлікт інтересів між платниками податків та податковими органами при застосуванні статті 39 Податкового кодексу України.

 

Народний депутат України 

В. Ю. Хомутиннік 

Опрос