Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по уменьшению негативных последствий в агропромышленном комплексе Украины в особый период

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.08.2014 № 4525а
Дата рассмотрения: 18.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про заходи щодо зменшення негативних наслідків в агропромисловому комплексі України в особливий період"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Сьогодень агропромисловий комплекс України перебуває у надзвичайно важкому стані у зв'язку з проявами агресії, застосуванням сили, посягань на територіальну цілісність і суверенітет української держави, з боку сепаратистські налаштованих угрупувань. Антитерористична операція, що проводиться в цих регіонах, створює додаткові об'єктивні труднощі для мирного населення та бізнесу.

Враховуючи вразливість сільськогосподарських товаровиробників в умовах особливого періоду до зовнішніх факторів, поступово кризові явища охоплюють агропромисловий сектор України, доводячи сільськогосподарських виробників, які зареєстровані та провадять діяльність в зонах проведення антитерористичної операції, введення надзвичайного чи воєнного стану фактично до банкрутства.

Держава, яка несе відповідальність за забезпечення конституційних прав і свобод своїх громадян, зобов'язана вжити негайних заходів щодо їх підтримки в цій особливий період, задля стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, адже відсутність підтримки агропромислового комплексу України з боку держави в особливий період в свою чергу в подальшому може мати негативні наслідки для продовольчої безпеки населення в цілому.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону є надання сільськогосподарським товаровиробникам та іншим суб'єктам господарювання агропромислового комплексу України які зареєстровані та провадять діяльність в зонах проведення антитерористичної операції, введення надзвичайного чи воєнного стану, додаткових можливостей у кредитно-фінансовій, податковій, господарській сферах, обмеження окремих повноважень контролюючих органів у відношенні таких суб'єктів, створення додаткових умов для стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у цих регіонах.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання, є: Податковий кодекс України, Закон України "Про виконавче провадження", Закон України "Про боротьбу з тероризмом".

4. Основні положення законопроекту

Законопроект передбачає наступні заходи, щодо запобігання негативним наслідкам в агропромисловому комплексі України:

реструктуризацію кредитів;

мораторій на звернення стягнення на майно;

заходи щодо недопущення надмірного податкового навантаження;

заборону на підвищення цін, тарифів, вартості електроенергії та газопостачання.

Задля реалізації зазначених заходів запропоновано внесення змін до Законів України "Про виконавче провадження", "Про боротьбу з тероризмом".

Положення законопроекту поширюються на сільськогосподарських товаровиробників та інших суб'єктів господарювання агропромислового комплексу України в особливий період, які зареєстровані та провадять діяльність в зонах проведення антитерористичної операції, введення надзвичайного чи воєнного стану.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансування з Державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту допоможе не допустити занедбання агропромислового комплексу України, зупинити явища суцільної кризи у господарському секторі, сприятиме стабілізації загальної ситуації у цих регіонах та стимулюватиме в подальшому виробництво сільськогосподарської продукції.

 

Народний депутат України

Д. С. Омельянович

Опрос