Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за преступления против основ национальной безопасности Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2014 № 4524-1
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" розроблено з метою забезпечення невідворотності покарання за вчинення найтяжчих злочинів проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, які викликають занепокоєння не тільки громадян України, але і всієї світової спільноти.

Прийняття цього законопроекту обумовлено ситуацією, що склалася в Криму та інших регіонах України, у зв'язку з поширенням фактів посягання на територіальну цілісність та недоторканість України.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Законопроект має на меті посилити відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України, а саме, за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, за диверсію, шпигунство, а також вчинені проти миру безпеки людства та міжнародного правопорядку.

3. Загальна характеристика і основні завдання законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до санкцій статей 110, 111, 113, 114 та 279 Кримінального кодексу України в частині збільшення строків позбавлення волі, а також доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 114-1, встановивши відповідальність за перешкоджання в особливий період законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону України.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази в даній сфері становлять Конституція України та Кримінальний кодекс України.

Для реалізації положень запропонованого законопроекту немає потреби вносити зміни до інших законодавчих актів, окрім змін, передбачених у цьому проекті.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дасть можливість законодавчо врегулювати проблему, пов'язану з необхідністю посилити відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

 

Народний депутат України

Опрос