Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 105 Бюджетного кодекса Украины (относительно увеличения перечня направленности субвенций)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.08.2014 № 4521а
Дата рассмотрения: 15.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статі 105 Бюджетного кодексу України (щодо збільшення переліку направленості субвенцій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Наразі, в Україні склалася потенційно загрозлива ситуація у сфері житлового фонду. За останніми даними основну масу житлового фонду України (близько 50 відсотків) становлять будинки 1946 - 1971 років, які, на сьогоднішній час, потребують капітального ремонту, а деякі й реконструкції.

Керуючись статистичними даними за 2000-ні роки, кожний четвертий громадянин України проживає у приміщеннях, які мають загрозливий технічний стан, низькі експлуатаційні показники. Таким чином, виникає не лише ситуація аварійного стану житлових приміщень, а й загроза життю та здоров'ю громадян України, що у відповідності до Конституції України, є найвищими соціальними цінностями.

Одною з причин, через яку ми маємо аварійний стан житлових приміщень на території України є брак коштів, які отримують місцеві бюджети на ведення діяльності у своєму регіоні, та відсутність цілеспрямованого фінансування капітального будівництва, що приводить до нецільового витрачання бюджету. Отримання ж субвенцій на проведення капітального ремонту житлових приміщень допоможе контролювати передані до місцевого бюджету кошти.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою запропонованих змін є відновлення житлового фонду України шляхом ціленаправленого виділення коштів з Державного бюджету України на проведення капітального ремонту житлового фонду України.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонуються додати слова "капітальний ремонт" до пункту 2 частини 2 статті 105 Бюджетного кодексу України, тим самим збільшити перелік направленості субвенцій.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України, Бюджетний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту щодо основних його положень не потребуватиме додаткових витрат Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально - економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статі 105 Бюджетного кодексу України (щодо збільшення переліку направленості субвенцій)" дозволить ціленаправлено виділяти кошти на капітальний ремонт житлового фонду України, що надасть можливість зберегти та відновити житлові будинки.

 

Народний депутат України

К. О. Гузенко

Опрос