Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно отмены выходного пособия при выходе на пенсию отдельных категорий граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.03.2014 № 4511-1
Дата рассмотрения: 25.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування вихідної допомоги при виході на пенсію окремих категорій громадян)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Чинне законодавство щодо пенсійного забезпечення громадян України передбачає при виході на пенсію окремих категорій громадян виплату їм вихідної допомоги у розмірах 10 місячних зарплат, а деяким - грошову допомогу в розмірі місячного заробітку за кожен рік роботи. Така система пенсійного забезпечення є несправедливою по відношенню до інших пенсіонерів і є тягарем для державного бюджету, який і без того має низку проблем. З метою усунення вказаних недоліків даним проектом Закону пропонується скасувати норми окремих законів, якими передбачено такі виплати.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою даного законопроекту є досягнення справедливості в пенсійному забезпеченні громадян, ліквідація невиправданих привілеїв у пенсійному забезпеченні окремих категорій громадян.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

З метою відновлення справедливості в пенсійному забезпеченні даним проектом Закону пропонується скасувати норми законів "Про державну службу", "Про судоустрій та статус суддів", "Про прокуратуру", якими передбачено невиправдані привілеї при виході на пенсію окремих категорій громадян.

4. Правові аспекти

Правовідносини в даній сфері врегульовані законами України "Про державну службу", "Про судоустрій та статус суддів", "Про прокуратуру" та іншими.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить відновити соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні громадян.

 

Народні депутати України  

Пинзеник В. М.
Розенко П. В.
 

Опрос