Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно ограничения выплат государственным служащим и лицам, состоящим на службе в органах местного самоуправления

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.03.2014 № 4511
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження виплат державним службовцям та особам, які перебувають на службі в органах місцевого самоврядування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У зв'язку із суспільно-політичною ситуацією в Україні існує потреба у скороченні необґрунтованих витрат, які передбаченні чинними законодавчими актами на задоволення потреб осіб, які звільняються зі служби в органах місцевого самоврядування чи з державної служби.

Чинним Законом України "Про державну службу", Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні" для державних службовців та осіб, які звільняються зі служби в органах місцевого самоврядування, у разі виходу на пенсію за наявності стажу служби не менше 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів.

В нинішніх умовах, в залежності від категорії посад службовців, розмір такої допомоги вимірюється десятками тисяч гривень, що є необґрунтованим та недоцільним. У зв'язку з цим, пропонується внести зміни до чинних законодавчих актів з метою виключення тих положень, якими встановлена така грошова допомога.

Крім того, з метою усунення випадків зловживань в отриманні колишніми державними службовцями та службовцями органів місцевого самоврядування одноразової виплати допомоги як безробітним для організації підприємницької діяльності, пропонується передбачити неможливість її виплати одноразовим платежем, якщо перед зверненням в службу занятості з дня припинення служби не минуло 1 року.

2. Цілі та завдання нового закону

Прийняття законопроекту зумовлено необхідністю скасування явно необґрунтованої грошової допомоги при виході на пенсію державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування, а також з метою усунення зловживань в отриманні ними допомоги по безробіттю, одноразово для здійснення підприємницької діяльності.

3. Загальна характеристика і основні положення нового Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до ч. 13 ст. 37 Закону України "Про державну службу", ч. 11 ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні", якими пропонується виключити положення законів, що передбачають виплату грошової допомоги у розмірі 10 посадових окладів.

Крім того пропонується внести зміни до ч. 7 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та передбачити, що допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, крім осіб, зазначених у частині другій статті 6 цього Закону, та крім осіб, які до звернення за її призначенням працювали на службі в органах місцевого самоврядування або на державній службі, якщо з дня припинення служби не минуло 12 місяців.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Наслідки прийняття нового Закону

Прийняття проекту Закону сприятиме економії бюджетних коштів, які спрямовуються на фінансування необґрунтованої грошової допомоги державним службовцям та службовцям органів місцевого самоврядування. Прийняття Закону сприятиме убезпеченню зловживань в отриманні ними допомоги по безробіттю, яка виплачується одноразово для здійснення підприємницької діяльності.

 

Народний депутат України

Ю. В. Вознюк

Опрос