Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "О государственной службе" (относительно предельного возраста пребывания на государственной службе)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.03.2014 № 4505
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про державну службу" (щодо граничного віку перебування на державній службі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Впродовж останніх років склалася практика зловживання працею державних службовців похилого віку, їх утримання від виходу на пенсію та завантаження інтенсивною роботою.

Подібна політика у державній службі порушує встановлені статтями 43, 46 Конституції України права на працю молодих людей працездатного віку та на соціальний захист, пенсію після втрати працездатності у старості.

За науковими даними фізіології праці людина починає втрачати працездатність з 60-ти років, оптимальний вік припинення активної трудової діяльності складає 62 роки. Таким чином, після перетину цієї вікової межі працювати на такій відповідальній роботі, як державне управління, вкрай ризиковано. До чого можуть довести країну радикальні геронтократи, ми бачили на прикладі діяльності режиму Януковича-Азарова, неадекватної реаліям сучасного світу.

У зв'язку з викладеним необхідно привести встановлений законом граничний вік перебування на державній службі у відповідність із науковими даними фізіології праці.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою законопроекту є встановлення оптимального з точки зору фізіології праці граничного віку перебування на державній службі.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом передбачається викласти у новій редакції статтю 23 Закону України "Про державну службу", зокрема: у частині першій цієї статті передбачити, що граничний вік перебування на державній службі становить 62 роки; частину третю цієї статті, яка передбачає особливі вікові привілеї для державних службовців, які займають посади першої категорії - виключити.

Водночас передбачається залишити незмінним положення частини другої цієї статті, відповідно до якої, у виняткових випадках після досягнення граничного віку перебування на державній службі державні службовці можуть бути залишені на державній службі лише на посадах радників або консультантів за рішенням керівника відповідного державного органу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у даній сфері регулюються Конституцією України, Законом України "Про державну службу".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту дозволить повною мірою реалізувати права державних службовців на працю у молодості та на соціальний захист, пенсію після втрати працездатності у старості, сприятиме омолодженню та загальному оновленню державної служби, що вкрай необхідно у нинішній кризовий час, і дозволить уникнути конфлікту поколінь державних службовців.

 

Народні депутати України:

А. М. Павловський

Ю. Я. Стець

О. М. Бригинець

Опрос