Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (о социальных гарантиях лицам, исполняющим обязанности по мобилизации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2014 № 4500-2
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про соціальні гарантії особам, які виконують обов'язки щодо мобілізації)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Внаслідок прямої військової агресії Російської Федерації проти України було анексовано та окуповано частину території України - Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

У зв'язку із цим, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України виконуючий обов'язки Президента України видав Указ Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17.03.2014 р. N 303/2014, яким оголосив проведення часткової мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Мобілізацію на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя здійснити з числа громадян, які в добровільному порядку висловили бажання бути призваними на військову службу, у тому числі шляхом прибуття до військових комісаріатів, військових частин.

Указ затверджено Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17.03.2014 N 1126-VII. Внаслідок цього виникла необхідність забезпечити соціальні гарантії особам, які виконують обов'язки стосовно мобілізації.

2. Загальна характеристика і основні положення проекту

Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про соціальні гарантії осіб, які виконують обов'язки щодо мобілізації)" пропонується внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі законів про працю України передбачити доповнення:

1) пункту 3 частини першої статті 36 - про те, що призов та проходження працівниками військової служби під час мобілізації не є підставою для припинення трудового договору.

2) частини другу статті 119 - про те, що працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цього закону.

2. Частину першу статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" доповнити пунктом 8 про те, що до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать особи, які звільнилися із військової служби під час мобілізації (протягом шести місяців після закінчення служби), але на момент призову не були працевлаштовані.

3. Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" доповнити статтею 22-1 про наступні гарантії особам, які виконують обов'язки стосовно мобілізації:

"1. На час проходження працівниками військової служби при мобілізації:

1) за працівниками зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності;

2) особи, які не займають посад на підприємстві, в установі, організації, і є позичальниками кредитно-фінансових установ, можуть скористатися правом тимчасового призупинення виплати щомісячного платежу по узятому ними кредиту (позиці) та відповідних відсотків і перенесення строку погашення кредиту (позики).

2. Особам, що зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, одноразово виплачується компенсація в розмірі середньої заробітної плати, а особам, що зазначені у пункті 2 частини першої цієї статті, одноразово виплачується компенсація в розмірі середньої заробітної плати у населеному пункті, у якому він був призваний".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Дія цього Закону також поширюється на усіх осіб, які були мобілізовані після набрання чинності Законом України від 17.03.2014 року N 1126-VII "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію".

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закони України "Про зайнятість населення", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію".

Прийняття даного проекту Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних, політичних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього Закону забезпечить належні соціальні гарантії особам, які виконують обов'язки стосовно мобілізації, що була оголошена внаслідок окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, їхньої анексії та подальшої військової агресії проти України.

 

Народний депутат України

О. В. Ляшко

Опрос