Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О свободе совести и религиозных организациях" относительно названий религиозных организаций, руководящие центры которых находятся за пределами Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.08.2014 № 4498а
Дата рассмотрения: 14.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назв релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Статтею 35 Конституції України передбачено право кожного на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. В статті 11 Конституції України закріплено обов'язок держави сприяти консолідації та розвиткові української нації, її історичної самобутності, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Тож не порушуючи конституційного права людей на свободу світогляду та віросповідання, держава повинна сприяти доведенню до людей повної та достовірної інформації про релігійні організації, які діють на території України.

Проте, на жаль, нині в Україні діють релігійні організації, які використовуються з метою введення людей в оману та насадження певних ідеалів і догм, які часто не відповідають світогляду самої людини. Ще гірше, коли під виглядом благих намірів, певні релігійні організації фактично сприяють розпалюванню міжнаціональної ворожнечі та підриву суверенітету України.

Нині ж законодавчо закріплено обов'язок релігійних організацій вказувати лише у своєму статуті місце релігійної організації в організаційній структурі релігійного об'єднання. Проте якраз статути релігійних організацій пересічні громадяни досить часто залишають без уваги.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення державної безпеки та суверенітету України, а також з метою забезпечення людей повною та достовірною інформацію, за наявності якої вони зможуть залежно від їх світогляду та віровизнання свідомо обирати релігійні організації для задоволення своїх релігійних потреб.

Завданням законопроекту є забезпечення відповідності назв релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України, статутам таких організацій.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується передбачити в Законі України "Про свободу совісті та релігійні організації" положення, якими регулюються вимоги до назв релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України. Так, законопроектом пропонується внести зміни до статті 9 зазначеного Закону, якими передбачити, що назва релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України, вказується у лапках після посилання на те, що вона є підрозділом та безпосередньо назви організації, підрозділом якої вона є.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері діяльності релігійних організацій.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" сприятиме забезпеченню державної безпеки та суверенітету України, а також забезпеченню права людей на свободу світогляду, віросповідання та на розвиток релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

 

Народні депутати України:

О. Я. Тягнибок

О. Б. Мирний

І. М. Мірошниченко

О. П. Кайда

А. М. Вітів

Опрос