Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно изменения ставок некоторых налогов и сборов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.03.2014 № 4490
Дата рассмотрения: 19.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни ставок деяких податків і зборів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до пункту 4 розділу XIX Податкового кодексу України Кабінету Міністрів України доручено щорічно до 1 червня вносити до Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з таких податків і зборів:

акцизний податок;

збір за першу реєстрацію транспортного засобу;

екологічний податок;

плата за користування надрами для видобування корисних копалин;

плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;

податок за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено;

збір за користування радіочастотним ресурсом України;

збір за спеціальне використання води;

збір за спеціальне використання лісових ресурсів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Виконання вимог пункту 4 розділу XIX Податкового кодексу України щодо щорічного перегляду ставок деяких податків і зборів, визначених в абсолютних значеннях.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом передбачається внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок податків і зборів з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 N 978 у 2014 році прогнозовані на рівні 108,3 та 108,6 відсотка відповідно.

Так, враховуючи сфери застосування податків і зборів, ставки акцизного податку, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічного податку, податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, та збору за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2014 році збільшені на 8,3 відсотка.

Оскільки індекси споживчих цін визначаються до показників у національній валюті, ставки акцизного податку на нафтопродукти та автомобілі, які визначені у євро, пропонується залишити без змін.

Ставки плати за користування надрами для видобування корисних копалин, плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, збору за спеціальне використання води та збору за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції у 2014 році збільшені на 8,6 відсотка.

Також зазначаємо, що вищевказані показники (індекс споживчих цін та індекс цін виробників промислової продукції) були закладені в Законі "Про Державний бюджет на 2014 рік", тому запропоноване підвищення ставок податків не вплине на фінансовий стан платників податків.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Податковий кодекс України;

Постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 N 978 "Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2014 рік".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного акта надасть можливість отримання додаткових надходжень до зведеного бюджету України.

6. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства доходів і зборів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства юстиції та Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

8. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

9. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є регуляторним актом та потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни ставок деяких податків і зборів" дозволить забезпечити відповідність розмірів ставок податків і зборів інфляційним процесам в економіці та надасть можливість отримання додаткових надходжень до Зведеного бюджету України у сумі близько 1,9 млрд. гривень.

 

Перший заступник Міністра

А. Мярковський

Опрос