Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно размера платы за земельный участок, переданный в аренду физическим лицам

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.08.2014 № 4479а-1
Дата рассмотрения: 14.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розміру плати за земельну ділянку передану в оренду фізичним особам"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до положень Податкового кодексу України, річна сума орендної плати за земельну ділянку не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки. Дана норма була запропонована і реалізована на основі Закону України N 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 р. Очевидно, що під час внесення вищевказаних змін до Податкового кодексу України не була врахована соціальна складова, що в свою чергу створило ситуацію, в якій соціально-незахищені верстви населення на рівні з підприємствами отримали значне підвищення вартості за оренду землі. Враховуючи загальний стан економіки держави, діючі норми є прийнятними і доцільними по відношенню до суб'єктів господарської діяльності, в той час, як фізична особа повинна розраховувати лише на себе. Особливо гостро це питання постає в обласних центрах, де нормативна грошова оцінка значно вища ніж поза межами міст.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Основною метою законопроекту є встановлення межі не менше 1 % від нормативної грошової оцінки річної суми платежу за земельну ділянку передану в оренду саме фізичним особам. Це надасть можливість забезпечити державні гарантії підтримки соціально-незахищених верств населення та збалансує фінансове навантаження плати за оренду земельної ділянки, враховуючи орендаря/платника.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено викласти підпункт 288.5.1 пункту 288.5 Податкового кодексу України в новій редакції, встановивши не менше 1 % від нормативної грошової оцінки річної суми платежу за земельну ділянку передану в оренду фізичним особам.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у цій сфері є: Конституція України, Податковий кодекс України, Цивільний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття буде здійснюватися в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту

Реалізація норм законопроекту дозволить збалансувати фінансову складову плати за оренду земельної ділянки, враховуючи орендаря/платника та забезпечить державні гарантії захисту соціально-незахищених категорій населення.

 

Народний депутат України

М. Г. Кучерук (N 379)

Опрос