Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно совершенствования законодательства по вопросам проведения выборов народных депутатов Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.08.2014 № 4471а
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів народних депутатів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів народних депутатів України" розроблено з метою вдосконалення виборчих процедур Закону України "Про вибори народних депутатів України".

Чинна редакція Закону України "Про вибори народних депутатів України", який було прийнято Верховною Радою України 17 листопада 2011 року, не передбачає можливості створення та повноцінної участі у виборчому процесі виборчих блоків як самостійних суб'єктів. Разом з тим, чинна редакція Конституції України (зі змінами, внесеними законами України від 8 грудня 2004 року N 2222-IV, від 1 лютого 2011 року N 2952-VI, від 19 вересня 2013 року N 586-VII, від 21.02.2014 року N 742-VII) передбачає можливість обрання народними депутатами України осіб, які були висунуті виборчими блоками.

Досвід проведення 25 травня 2014 року виборів Президента України та окремих позачергових місцевих виборів довели практичну необхідність вдосконалення окремих виборчих процедур, а також доцільність внесених законодавчих положень щодо забезпечення додаткових заходів безпеки членам виборчих комісій під час здійснення ними повноважень та щодо посиленої охорони виборчих бюлетенів, протоколів дільничних виборчих комісій та окружних виборчих комісій, іншої виборчої документації.

Крім того, потребують конкретизації положення чинного Закону України "Про вибори народних депутатів України" в частині правових наслідків неможливості організувати та провести голосування на виборчих дільницях або в межах територіального округу у порядку та у спосіб, визначені цим Законом.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою запропонованих змін є комплексне вдосконалення Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України" для вдосконалення правового регулювання виборчих процедур.

Зокрема, пропонується закріпити додаткові гарантії реалізації принципів загальності виборів, права громадян на участь у виборчому процесі в тому числі у виборчій агітації. Вдосконалено правовий статус представників партій у Центральній виборчій комісії, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів. Розширено перелік їх прав, що сприятиме більш ефективному здійсненню ними своїх повноважень. Запропоновано більш прозорі, демократичні та відкриті засади організації діяльності виборчих комісій. Деталізовано окремі виборчі процедури та актуалізовано порядок підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, встановлення підсумків та результатів виборів, складення і підписання відповідних протоколів виборчих комісій, транспортування і прийняття виборчої документації тощо. Уточнено та актуалізовано вимогам сьогодення особливості забезпечення безпеки роботи членів виборчих комісій, в тому числі при транспортуванні виборчої документації. Конкретизовано окремі виборчі процедури на чергових та позачергових виборах народних депутатів України з урахуванням шістдесятиденного строку проведення виборчого процесу.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України та Закон України "Про вибори народних депутатів України".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону сприятиме вдосконаленню правового регулювання окремих виборчих процедур та забезпеченню більш ефективних механізмів реалізації і захисту прав громадян України та результатів їх волевиявлення на виборах народних депутатів України.

 

Народні депутати України:

А. Іванчук

А. Кінах

І. Єремеєв

Опрос