Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложения N 3 и N 7 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (дотации из государственного бюджета местным бюджетам Черниговской области)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.08.2014 № 4469а
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатків N 3 та N 7 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (дотації з державного бюджету місцевим бюджетам Чернігівської області)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до додатків N 3 та N 7 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" розроблено у зв'язку з необхідністю забезпечити у 2014 році виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери Чернігівської області.

За інформацією Чернігівської обласної державної адміністрації:

- нестача коштів обумовлена територіальною особливістю та складною демографічною ситуацією області;

- завдяки проведеній роботі за січень - липень бюджетні призначення виконані на 106,2 %, додатково мобілізовано 49,4 млн. гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг доходів зріс на 4,0 % або на 32,2 млн. гривень;

- для підвищення рівня фінансової забезпеченості, місцевих бюджетів в області затверджений та виконується План заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до них, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2014 році, від реалізації яких передбачається отримати 120 млн. грн., з яких в липні вже одержано 28,6 млн. гривень;

За рахунок вжитих заходів по підвищенню рівня заробітної плати, проведенню кампанії декларування та контрольно-перевірочних заходів, в т. ч. в рамках роботи по детінізації, забезпечено збільшення надходжень по податку на доходи фізичних осіб на 25 млн. грн., або на 3,9 %;

- внаслідок оптимізації мережі бюджетних установ впродовж 2005 - 2013 років закрито 163 школи, 224 заклади охорони здоров'я, 20 установ культури, реорганізовано 73 школи і 39 медичних закладів, у лікарнях згорнуто роботу 1480 ліжок, які не були стовідсотково завантажені та працювали неефективно.

У поточному році прийняті рішення про закриття 24 бюджетних установ, скорочення 515 штатних посад та 227 лікарняних ліжок. Проводиться також робота щодо закриття 9 шкіл, призупинення роботи 6, реорганізації 8 таких закладів;

- станом на 1 серпня 2014 року заборгованість із виплати заробітної плати склала 133,6 млн. грн. у тому числі термін виплати, якої настав - 73,4 млн. гривень;

- для вирішення питання виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери необхідно додаткові кошти з державного бюджету у сумі 150,0 млн. гривень.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є забезпечення виконання місцевими бюджетами Чернігівської області делегованих повноважень, зокрема досягнення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, для реалізації якої пропонується збільшити обсяг додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам Чернігівської області на вирівнювання їх фінансової забезпеченості на 150 млн. гривень.

3. Правові аспекти

У цій сфері правових відносин діє:

- Бюджетний кодекс України;

- Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових коштів з державного бюджету. Запропоноване збільшення буде здійснено за рахунок перерозподілу видатків у обсязі 150,0 млн. грн. шляхом: зменшення видатків розвитку за бюджетною програмою 3511090 "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" та збільшення видатків за програмою 3511060 "Додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам" у частині додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дасть можливість здійснити своєчасну виплату заробітної плати працівників бюджетної сфери у Чернігівській області, що сприятиме зняттю соціальної напруги області.

 

Народний депутат України

В. О. Дубіль

Опрос