Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общественном телевидении и радиовещании Украины" относительно изъятия из перечня государственных вещателей, на базе которых будет создаваться Национальная общественная телерадиокомпания Украины, областных государственных телерадиокомпаний

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.08.2014 № 4462а
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

17 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України". Зазначеним Законом на основі державних телерадіоорганізацій створюється Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ). Закон визначає порядок створення НСТУ, повноваження Наглядової ради НСТУ, Правління НСТУ, порядок фінансування, аудиту та публічної звітності. Водночас, в процесі створення суспільного мовлення в тексті закону виявлені прогалини, що потребують нагального врегулювання. Зокрема, це стосується вимоги щодо реорганізації обласних державних телерадіокомпаній для утворення юридичної особи публічного права НСТУ.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися НСТУ, обласних державних телерадіокомпаній)" (далі - проект Закону) підготовлений з метою усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону передбачає внесення коригуючих змін до статей Закону, де згадуються обласні державні телерадіокомпанії.

Так, в частині 2 статті 1 в перелік організацій, які пропонуються до включення в склад НСТУ, є обласні державні телерадіокомпанії.

ОДТРК залишились єдиним засобом масової інформації, через який здійснюється реалізація державної інформаційної політики в регіонах.

В результаті реорганізації ОДТРК понад 7000 тисяч працівників (в кожній ОДТРК колективи налічують близько 200 - 300 осіб) залишаться без роботи. Зокрема, слід зазначити, що сучасна матеріально-технічна база ОДТРК формувалась і формується не лише за рахунок державного бюджету. Місцеві громади брали активну участь у розбудові теле- і радіомовлення в регіонах. В результаті реорганізації все майно ОДТРК буде просто вилучене на користь іншого власника, так само як і ліцензії на право мовлення.

Перетворення ОДТРК на корпункти рівнозначно знищенню телерадіокомпаній державницького спрямування в регіонах.

Пропоновані зміни до Закону не допустять прийняття поспішних рішень та відповідно недосконалого законодавства в сфері телебачення і радіомовлення України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, що діє у даній сфері відносин є Конституція України, Закон України "Про телебачення і радіомовлення", Закон України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

Реалізація положень даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів, не передбачених раніше прийнятими законами.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття проекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися НСТУ, обласних державних телерадіокомпаній)" удосконалює процес створення суспільного телебачення в Україні.

 

Народний депутат України

Р. Р. Ілик (посв. N 345)

Опрос