Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно внедрения избирательного сбора)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.08.2014 № 4458а
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження виборчого збору)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу.

Український народ, користуючись своїм правом, визначеним статтею 5 Конституції України, висловив свій протест проти узурпації влади кримінально-олігархічним кланом Януковича під час Революції Гідності та створеної ним авторитарної системи правління. Одним із елементів вказаної системи правління була пропрезидентська більшість, серед злочинів якої - голосування за брутальні закони 16 січня 2014 року, які стали причиною масових протестів та перших жертв Революції Гідності.

Таким чином, нинішній склад Верховної Ради не відображає волі Українського народу, а тому однією із ключових вимог Українського народу є очищення парламенту шляхом проведення позачергових виборів народних депутатів.

У той же час, зважаючи на кризові явища в українській економіці та необхідність фінансувати проведення антитерористичної операції на сході України, в Державному бюджеті Україні відсутні кошти, необхідні для забезпечення проведення виборчого процесу.

У зв'язку із цим пропонується запровадити виборчий збір для забезпечення додаткового джерела фінансування витрат, пов'язаних із проведенням позачергових виборів народних депутатів України.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження виборчого збору)" є створення додаткового джерела фінансування витрат, пов'язаних із проведенням позачергових виборів народних депутатів України.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, які передбачають тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановити виборчий збір, платниками якого будуть фізичні особи. При цьому пропонується встановити диференційовані ставки виконавчого збору в залежності від рівня доходу фізичної особи.

4. Стан нормативно-правової бази

Відносини, що пов'язані із забезпеченням надходжень до Державного бюджету України, регулюються: Конституцією України, Податковим кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону у разі його прийняття не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити фінансування позачергових виборів народних депутатів України без зменшення фінансування інших державних програм.

 

Народний депутат України: О. Я. Тягнибок

Народний депутат України: О. П. Кайда

Опрос