Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно ограничения права быть избранным для некоторых лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.08.2014 № 4429а-1
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо обмеження права бути обраним для деяких осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Останні події в країні показали дуже низький рівень довіри до парламенту. Даний законопроект покликаний відновити довіру суспільства до найвищого законодавчого органу законодавчої влади - Верховної Ради України. Попередні подані законопроекти пропонували створення органу люстрації та встановлювали процедуру перевірки осіб для заняття посад у органах державної влади. Також пропонується змінювати виборчі системи для оновлення влади. Але фактично такі зміни нічого не вирішують.

Необхідно виокремити критерії безумовного обмеження допуску до державної влади аби сформувати нову владу, яка буде політично незаангажована, здатна мислити новими критеріями та не здійснювати помилки попередників.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є встановлення обмежень для певної категорії осіб бути висунутими та обраними депутатом Верховної Ради України. Запропонована процедура зводиться до того, що встановлюється обмеження, хто може бути обраним депутатом. А Центральна виборча комісія, коли встановлює таку невідповідність критеріям, відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати.

Законопроектом пропонується механізм, який без створення жодних комісій та проведення перевірок, дозволить оновити склад парламенту. Особи, для яких пропонується встановити обмеження в праві бути обраним до Верховної Ради України, це по-перше, всі народні депутати усіх минулих скликань. По-друге, особи з комуністичним минулим-які були членами вищих та керівних органів КПРС та КПУРСР. По-третє, це особи, які обіймають або обіймали посади в органах виконавчої та судової влади, судді, прокурори. Усі перелічені особи мають неабияку політичну заангажованість, призначались та обирались у різні часи, певним чином показали нездатність системи, частиною якої вони були, відповідати викликам часу та вимогам громадянського суспільства.

Створивши для них бар'єр, законодавець надасть можливість оновити парламент та обрати до нього нових, незаполітизованих представників народу.

3. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Ключовими нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є Конституція України та Закон України "Про вибори народних депутатів України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

У разі прийняття законопроекту реалізація його положень не матиме впливу на державний чи місцевий бюджети.

5. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку регіонів.

6. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Навпаки проект спрямований на запобігання корупційним проявам.

7. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту буде сприяти оновленню складу Верховної Ради, підвищенню рівня довіри до парламенту, перериванню практики лобіюванні інтересів, а буде сприяти утвердженню того, що депутати будуть служити на благо Україні.

 

Народний депутат України: Колесніков Б. В.

Народний депутат України: Шпенов Д. Ю.

Опрос