Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 9 Закона Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно уточнения права быть избранным)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.08.2014 № 4429а
Дата рассмотрения: 05.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо уточнення права бути обраним)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Оновлення персонального складу Верховної Ради України є одним із нагальних факторів очищення влади та стабілізації ситуації в країні.

За 23 роки незалежності, попри усі наявні передумови, в Україні не було створено сучасної заможної держави з потужною ефективною економікою та діючими високими соціальними стандартами. Відповідальність за такий стан речей має нести влада.

Невміння або небажання усіх гілок влади працювати виключно в інтересах держави призвело до існуючої катастрофічної ситуації в країні, як то деградація управлінських систем, правоохоронних органів, армії, фактичний розвал економіки та збройне громадянське протистояння.

Треба констатувати, що за усі сім скликань Верховна Рада України, як вищий законодавчий орган України, виявилася неспроможною забезпечити правову основу для успішного розвитку країни, зокрема унеможливлення такого негативного явища, як корупція.

Протягом існування оновлення складу Верховної Ради України фактично зводиться до зміни регіональних еліт, якими представлені парламентська більшість та опозиція. Підходи ж та механізми законотворення залишаються незмінними та формулюються за принципом: "нам - усе, опонентам - решта".

При цьому за часи незалежності практично всі політичні сили побували як у керівництві країни, так і у опозиції до нього, і в однаковій мірі мають нести відповідальність за поточну ситуацію в державі.

Така ситуація потребує кардинального вирішення і докорінної зміни правлячих еліт.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є повне оновлення складу українського парламенту шляхом встановлення обмеження права колишніх народних депутатів України всіх попередніх скликань обиратися до складу наступної Верховної Ради України.

3. Основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті дев'ятої Закону України "Про вибори народних депутатів України" новим положенням про заборону обиратись народним депутатом України громадянам України, які були народними депутатами України усіх попередніх скликань.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними законодавчими актами, якими врегульовано право громадянина України бути обраним народним депутатом України, є Конституція України та Закон України "Про вибори народних депутатів України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує виділення додаткових коштів із державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних правових та інших наслідків прийняття законопроекту

З прийняттям закону буде забезпечено повне оновлення складу Верховної Ради України та очищення її від політиків, які були причетні до створення існуючої катастрофічної ситуації в країні.

 

Народний депутат України 

С. А. Матвієнков

Опрос