Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно взимания налога для обеспечения обороноспособности государства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.08.2014 № 4419а
Дата рассмотрения: 04.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справляння податку для забезпечення обороноздатності держави)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Матеріальне та фінансове забезпечення Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань є незадовільним через брак коштів у Державному бюджеті України на 2014 рік, що призвело до різкого загострення кризового стану обороноздатності держави та боєздатності Збройних Сил України.

На підставі Указу Президента України N 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та згідно Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (N 638-IV від 20.03.2003) в Україні проводиться антитерористична операція (далі - АТО) на території Донецької та Луганської областей.

Тому першочерговим завданням держави є збільшення фінансування потреб Збройних сил України для успішного проведення АТО, захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю забезпечення додаткових джерел надходжень до державного бюджету для підтримки належного рівня обороноздатності України та спрямування їх до спецфонду державного бюджету для фінансування виключно потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект має на меті створення умов для збільшення надходжень до спецфонду державного бюджету шляхом запровадження податку для забезпечення обороноздатності держави з подальшим спрямуванням цих надходжень виключно для фінансування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Даний законопроект передбачає, що як виключення закони України щодо податку для забезпечення обороноздатності держави вводяться в дію з дня їх прийняття.

Крім того проектом передбачено, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є також податок для забезпечення обороноздатності держави.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, які регулює відносини у сфері оподаткування є Конституція України, Податковий кодекс України, Бюджетний кодекс України.

Окремим законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України щодо справляння податку для забезпечення обороноздатності держави.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту сприятиме підвищенню обороноздатності України, формуванню додаткових джерел для фінансування потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань, дотриманню принципу справедливості в оподаткуванні.

 

Народний депутат України 

Ю. Б. Дерев'янко

Опрос