Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно взимания налога для обеспечения обороноспособности государства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.08.2014 № 4418а
Дата рассмотрения: 04.08.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо справляння податку для забезпечення обороноздатності держави)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Матеріальне та фінансове забезпечення Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань є незадовільним через брак коштів у Державному бюджеті України на 2014 рік, що призвело до різкого загострення кризового стану обороноздатності держави та боєздатності Збройних Сил України.

На підставі Указу Президента України N 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та згідно Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (N 638-IV від 20.03.2003) в Україні проводиться антитерористична операція (далі - АТО) на території Донецької та Луганської областей.

Тому першочерговим завданням держави є збільшення фінансування потреб Збройних Сил України для успішного проведення АТО, захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю забезпечення додаткових джерел надходжень до державного бюджету для підтримки належного рівня обороноздатності України.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект має на меті створення умов для збільшення надходжень до державного бюджету шляхом запровадження податку для забезпечення обороноздатності держави з подальшим спрямування цих надходжень для фінансування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Даний законопроект передбачає:

- ввести щомісячний податок для забезпечення обороноздатності держави з валового доходу. Платниками податку є:

1) суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами (крім неприбуткових організацій та установ тощо);

2) будь-яка юридична особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку;

3) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи;

4) особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.

Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів;

5) особа - інвестор (оператор), який веде окремий податковий облік, пов'язаний з виконанням угоди про розподіл продукції.

6) відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у підпунктах 1, 2 пункту 264-1.1 цієї статті, визначені відповідно до розділу I цього Кодексу.

- забезпечити належний рівень фінансування АТО та залучити бізнес до комплексу заходів для відновлення обороноздатності держави.

Базою оподаткування пропонується визначити вартісне вираження обсягу доходу платника податку отриманого протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Ставка податку встановлюватиметься у відсотках від бази оподаткування у розмірі 0,25 відсотка бази оподаткування, а у разі якщо база оподаткування становить більше 50000000 гривень на місяць - 0,5 відсоток бази оподаткування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, які регулює відносини у сфері оподаткування є Конституція України, Податковий кодекс України, Бюджетний кодекс України.

Окремим законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо справляння податку для забезпечення обороноздатності держави.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту сприятиме підвищенню обороноздатності України, формуванню додаткових джерел для фінансування потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань, дотриманню принципу справедливості в оподаткуванні.

 

Народний депутат України 

Ю. Б. Дерев'янко

Опрос