Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности должностных лиц органов государственной власти и органов местного самоуправления за нарушение законодательства в сфере предоставления административных услуг

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4404-1
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Проект Закону України підготовлено Мінекономрозвитку на виконання вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

Актуальність цього проекту Закону України обумовлена необхідністю встановлення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства, яке регулює надання адміністративних послуг.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України є встановлення відповідальності за порушення вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг суб'єктами надання адміністративних послуг (їх посадовими особами) та адміністраторами центрів надання адміністративних послуг.

Проектом Закону України передбачається визначити перелік адміністративних правопорушень у зазначеній сфері та встановити адміністративну відповідальність за ці порушення.

Крім того, проектом Закону України пропонується надати право складати протоколи про адміністративні правопорушення посадовим особам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства з питань надання адміністративних послуг (за порушення суб'єктом надання адміністративних послуг або адміністратором вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг), та адміністратору центру надання адміністративних послуг (за порушення суб'єктом надання адміністративних послуг строків надання адміністративних послуг, якщо така послуга відповідно до закону надається через центр надання адміністративних послуг).

Водночас проектом Закону України передбачено внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення вимог стосовно звільнення посадових осіб суб'єктів надання адміністративних послуг або адміністраторів у разі повторного протягом року порушення ними законодавства у сфері надання адміністративних послуг.

3. Правові аспекти

Правовими підставами для розроблення проекту Закону України є:

Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Кодекс законів про працю України;

Закон України від 06.09.2005 N 2806-IV "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";

Закон України від 06.09.2012 N 5203-VI "Про адміністративні послуги".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України направлявся на погодження Мінфіну, Мін'юсту, Мінсоцполітики, Держпідприємництву та Нацдержслужбі.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою отримання зауважень та пропозицій від громадськості проект Закону України був оприлюднений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України стосується соціально-трудової сфери.

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні в цілому підтримав проект Закону України. Федерація роботодавців України погодила проект Закону України без зауважень.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація Закону України сприятиме запобіганню порушенням законодавства, які допускаються посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування під час надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам.

 

Перший заступник
Міністра економічного розвитку і торгівлі України 

А. Максюта

Опрос