Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц" (относительно повышения минимального размера пенсии членам семей военнослужащих в случае потери кормильца)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.03.2014 № 4402
Дата рассмотрения: 12.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (щодо підвищення мінімального розміру пенсії членам сімей військовослужбовців у разі втрати годувальника)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Змінами до ст. 37 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пропонується передбачити, що пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Необхідність внесення зазначених змін зумовлені низьким соціальним забезпеченням членів сімей, які втратили військовослужбовця, а також великою різницею між мінімальною та максимальною пенсією з втрати годувальника. Постановою Кабінету Міністрів "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 23 квітня 2012 р. N 355, де передбачено поступове підвищення пенсій, зокрема, з 1 січня 2013 р. до 35 %. Проте таке підвищення не стосується членів сімей військовослужбовців, пенсія з втрати годувальника яких не досягає до рівня мінімальної. Наприклад: якщо військовослужбовець отримував 1800 грн. заробітної плати, то пенсія з втрати годувальника відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону становитиме 540 грн. Зважаючи на те, що основний розмір пенсійного забезпечення разом із 35-відсотковим підвищенням не досягає до мінімального пенсійного забезпечення, підвищення не відбувається і пенсія буде нарахована на рівні мінімальної.

У ст. 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" визначено, що на сучасному етапі основними реальними та потенційними загрозами національній безпеці України, стабільності у суспільстві у воєнній сфері та сфері безпеки державного кордону України, зокрема, є незадовільний рівень соціального захисту військовослужбовців, громадян, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей.

Отже, з метою забезпечення національної безпеки України, керуючись принципами соціальної справедливості та гуманності при призначенні пенсій у разі втраті годувальника щодо членів сімей військовослужбовців та інших осіб, які мають право на отримання пенсії за втратою годувальника, пропонується внести зміни до Закону України N 2262-XII.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект має за мету підвищити мінімальний розмір пенсійного забезпечення членам сімей військовослужбовців у разі страти годувальника. Завданнями законопроекту є посилення соціальної захищеності членів сімей військовослужбовців, які втратили годувальника і потребують захисту та піклування з боку держави, на вівтар якої військовослужбовці поклали своє життя і здоров'я, а також утвердження соціальної справедливості.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У зазначеному законопроекті пропонується підвищити мінімальну пенсію з втрати годувальника з одного до двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" тощо.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України на 2014 р. та в подальшому. У разі внесення запропонованих змін до статті 37 Закону додаткова потреба в коштах на місяць становитиме 71,5 млн. грн.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє забезпеченню національної безпеки України, підвищенню престижу військової служби, утвердження принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос