Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно усиления ответственности за незаконное обращение с оружием, боевыми припасами или взрывчатыми веществами

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.03.2014 № 4398
Дата рассмотрения: 11.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами розроблений з метою посилення кримінальної відповідальності за злочини пов'язані з незаконним обігом вогнепальної та холодної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв.

Незаконний обіг вогнепальної зброї, вибухових речовин та пристроїв у всі часи становив та становить серйозну загрозу суспільній безпеці.

Останнім часом суспільство вкрай непокоїть наявність на вулицях організованих груп та поодиноких осіб, що під видом громадських об'єднань відкрито носять зброю та провадять злочинну діяльність, яка не має нічого спільного з вираженням громадянської позиції чи здійсненням громадського контролю.

Дії зазначених осіб загрожують громадському порядку, життю і здоров'ю людей та полягають у незаконному поводженню зі зброєю.

2. Мета і завдання прийняття акта.

Метою законопроекту є посилення кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з незаконним обігом вогнепальної та холодної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Законопроектом пропонується посилити відповідальність за дії, передбачені частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) встановивши, що такі дії караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

За дії, передбачені у частині другій статті 263 Кримінального кодексу України (носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу), передбачається запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

У зв'язку з тим, що в Україні Міністерством внутрішніх справ України з 04 по 21 березня 2014 року проводяться заходи щодо добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та спеціальних засобів, у тому числі неправомірно вилученої у правоохоронних органів та спеціальних служб Законопроект передбачає набрання чинності з 22 березня 2014 року але не раніше дня його опублікування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Відносини у даній сфері регулюються Конституцією України та Кримінальним кодексом України.

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту.

Прийняття Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами" сприятиме посиленню безпеки громадян та зниженню рівня показників криміногенної ситуації в державі.

 

Народний депутат України

Н. Шуфрич

Опрос