Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 17-2 Закона Украины "О государственной поддержке сельского хозяйства Украины" (относительно мощностей животноводческих ферм и комплексов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.07.2014 № 4385а
Дата рассмотрения: 25.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 172 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо потужностей тваринницьких ферм та комплексів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 172 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (далі - проект Закону) розроблений відповідно до численних звернень із регіонів та набуття 01 січня 2015 року чинності статті 33 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", якою забороняється реалізація і обіг необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш або частин туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою на агропродовольчих ринках.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою внесення змін до проекту Закону є здійснення державної підтримки не лише великих, а й середніх та дрібних сільськогосподарських товаровиробників шляхом зняття обмежень щодо потужностей тваринницьких ферм та комплексів, які можуть претендувати на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції.

Разом з тим до переліку об'єктів, вартість яких може бути частково відшкодована, додано доїльні зали та створені на кооперативних засадах м'ясопереробні пункти.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік";

Закон України "Про безпечність та якість харчових продуктів";

Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону потребує фінансування з державного бюджету. За бюджетною програмою КПКВК 2801540 "Державна підтримка галузі тваринництва" Державним бюджетом України на 2014 рік передбачені видатки у спеціальному фонді. Одним із напрямів фінансування є часткове відшкодування суб'єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів, а також придбаного обладнання та механізмів вітчизняного виробництва.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України та Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

Положення проекту Закону не містить ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містить ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою громадського обговорення проект Закону розміщено на сайті Мінагрополітики України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону погоджено без зауважень Спільним представницьким органом профспілок, із зауваженнями, які не враховано, - Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону сприятиме залученню дрібних та середніх сільськогосподарських товаровиробників до будівництва нових та реконструкції існуючих об'єктів у галузі тваринництва, що дозволить збільшити поголів'я тварин, а також виробництво високоякісної продукції тваринництва.

 

Міністр аграрної політики та продовольства України 

І. О. Швайка

Опрос