Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17 Закона Украины "О Конституционном Суде Украины" (относительно приведения в соответствие с Конституцией Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.03.2014 № 4381
Дата рассмотрения: 07.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про Конституційний Суд України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Чинною редакцією ст. 17 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що суддя Конституційного Суду України складає присягу на засіданні Верховної Ради України, яке проводиться за участю Президента України, а також Прем'єр-міністра України, Голови Верховного Суду України або осіб, які виконують їх повноваження. З цього визначення витікає правова колізія щодо можливості присутності при складанні присяги виконуючого обов'язки Президента України. Водночас згідно статті 112 Конституції України серед повноважень, які не може здійснювати виконуючий обов'язки Президента не визначено присутність на засідання Верховної Ради України при складанні присяги Судді Конституційного Суду України.

Зважаючи на вищезазначене для усунення правової колізії та приведення Закону у відповідність до вимог Конституції вбачається за доцільне редакційно змінити формулювання статті 17, вилучивши слова "а також".

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою приведення положень статті 17 Закону України "Про Конституційний Суд України" у відповідність до вимог Конституції України.

3. Загальна характеристика законопроекту

Законопроектом пропонується в частині третій статті 17 Закону України "Про Конституційний Суд України" після слів "Президента України" вилучити слова "а також".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відповідна сфера суспільних відносин регулюється Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки застосування акту

Прийняття запропонованих змін дозволить привести положення статті 17 Закону у відповідність до вимог Конституції України.

 

Народний депутат України

Р. В. Кошулинський

Опрос