Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине" (относительно приостановления действия отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.07.2014 № 4377а
Дата рассмотрения: 25.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо призупинення дії окремих положень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" встановлюється єдиний розмір допомоги при народженні дитини, що може негативно відбитися на рівні народжуваності в країні. До внесення змін допомога при народженні першої дитини складала 30 розмірів прожиткового мінімуму, для другого - 60 розмірів, а для третього - 120. Крім того, виплата відбувалась одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, а решта суми допомоги виплачувалася протягом наступних 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну - 72 місяці рівними частинами. Згідно з новими змінами виплата допомоги буде відбуватись одноразово в сумі 10320 грн, а решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами, тобто по 860 грн щомісяця. Це означає, що щомісячна допомога при народженні дитини фактично є меншою, ніж прожитковий мінімум. Більшість вагітних жінок, що мають народити другу чи третю дитину, планували бюджет своєї сім'ї виходячи із норм законодавства, діючого до 1 квітня 2014 року. Тепер, після прийняття відповідних змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", вони вже будуть не в змозі забезпечити належним чином свої сім'ї та новонароджених дітей, виходячи із тих розмірів грошових виплат по народженню дитини, які були введенні в дію з 1 липня 2014 року на виконання положень Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

Багатодітні сім'ї в Україні складають не такий значний відсоток і відтермінування набрання чинності положень щодо зменшення розміру грошової допомоги при народженні дитини не завдасть державному бюджету значних втрат, натомість може стати катастрофічним для багатьох українських сімей.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Законопроект дозволяє жінкам, які завагітніли до прийняття Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", спокійно доносити дітей та народити їх, отримавши грошову допомогу від держави у тому розмірі, який діяв на момент планування народження дитини.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" в частині призупинення дії пункту 7, підпункту 1 пункту 8 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України, Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту Закону сприятиме відновленню прав жінок України на грошову допомогу від держави при народженні дитини, знизить рівень громадського незадоволення та послабить соціальну напругу в державі з висвітленого питання.

 

Народний депутат України 

В. П. Пилипишин

Опрос