Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 208 Земельного кодекса Украины относительно стимулирования развития индустриальных парков

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.07.2014 № 4374а
Дата рассмотрения: 25.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 208 Земельного Кодексу України щодо стимулювання розвитку індустріальних парків"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

В умовах економічної кризи в Україні створення та функціонування індустріальних парків є однією із передумов економічного зростання нашої країни та створює перспективи для покращення рівня життя населення.

Разом з тим, у пункті першому частини першої статті 8 Закону України "Про індустріальні парки" визначено, що індустріальні парки можуть створюватися лише на землях промисловості. В окремих випадках, з метою економічного зростання регіону, для створення індустріальних парків можуть надаватися інші землі, у тому числі й землі сільськогосподарського призначення, які не є особливо цінними. При зміні цільового призначення таких земель, на інвестора або власника землі покладається, окрім інших обтяжень, обов'язок сплатити значну за обсягом суму відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Це суттєво зменшує інвестиційну привабливість проектів зі створення індустріальних парків.

Для того, щоб змінити негативні тенденції, необхідно на законодавчому рівні встановити норму щодо звільнення від обов'язку сплати відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва при зміні цільового призначення вказаних земель для створення індустріальних парків.

Недоотримання фінансових ресурсів бюджетом на етапі зміни цільового призначення земель, передбачає компенсацію цих коштів шляхом створення нових робочих місць та сплати відповідних податків у зв'язку із будівництвом та функціонуванням індустріальних парків.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Проект Закону розроблено з метою вдосконалення законодавчого регулювання питань створення передумов для розвитку індустріальних парків в Україні, зокрема, щодо регулювання земельних відносин для подальшого створення індустріальних парків.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом пропонується встановити норму щодо звільнення суб'єктів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у разі зміни цільового призначення земель на землі промисловості для створення індустріальних парків.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера правових відносин регулюється такими законодавчими актами:

Конституція України;

Законом України "Про індустріальні парки";

Земельним кодексом України.

Реалізація запропонованого проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація проекту Закону дозволить забезпечити створення сприятливого інвестиційного клімату, сприятиме економічному зростанню країни та підвищенню рівня життя населення.

 

Народний депутат України 

Ю. А. Шаповалов

Опрос