Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно передачи земельных участков в собственность или в пользование)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.07.2014 № 4371а
Дата рассмотрения: 21.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до діючого законодавства, право передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності має Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи (Державне агентство земельних ресурсів України та його територіальні органи).

Така норма діючого законодавства створює безліч незручностей.

По-перше, сільський, селищний, міський голова та ради завжди має більший доступ до інформації з приводу всього, що відбувається в населеному пункті та за його межами, ніж територіальні органи Державного агентства земельних ресурсів. Люди на місцях володіють інформацією з приводу того, хто з фермерів працює на користь громади, хто використовує земельні ділянки не за своїм цільовим призначенням та ін. Тому сільська рада може прийняти рішення про передачу земельних ділянок на максимально вигідних для сільської громади умовах.

По-друге, для того, щоб передати земельну ділянку у користування заявнику, який претендує на таку земельну ділянку, необхідно декілька разів звертатись до територіального органу Державного агентства земельних ресурсів України, що створює певні незручності для заявника, так як кожного разу він змушений їхати до обласного центру, який від деяких районів знаходиться на дуже віддаленій відстані.

На сьогоднішні день загальна державна політика спрямована на децентралізацію влади й надання сільським, селищним, міським радам більшого кола повноважень для виконання завдань, передбачених законодавством, та розвитку територіальної громади. Тому, розширення повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері передачі земельних ділянок державної власності відповідає загальнодержавній політиці.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Метою законопроекту є вдосконалення законодавства у сфері земельного права, надання права сільським, селищним міським радам передавати у власність або у користування земельні ділянки державної власності.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Проектом передбачено, що сільські, селищні, міські ради мають право приймати рішення про передачу земельних ділянок у власність або у користування для всіх потреб із земель сіл, селищ, а також за їх межами для будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), сільськогосподарського використання, ведення селянського, фермерського господарства, особистого підсобного господарства, індивідуального або колективного садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються: Конституцією України, Земельним кодексом України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить захистити інтереси селян та підприємців, які бажають займатись сільськогосподарським господарством, дозволить сільським, селищним, міським радам передавати у власність або у користування земельні ділянки на вигідних для територіальної громади умовах, що в подальшому забезпечить суспільний розвиток такої територіальної громади, розвиток інфраструктури населеного пункту, дасть можливість здійснювати повноцінний контроль за цільовим використанням земельних ділянок.

 

Народний депутат України 

А. В. Яценко

Опрос