Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно гарантий в особый период)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.03.2014 № 4369
Дата рассмотрения: 05.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо гарантій у особливий період)

1. Мета створення та обґрунтування необхідності прийняття акта

Цим законопроектом пропонується підвищення соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей у особливий період. Чинна редакція Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" фактично не містить підвищених соціальних гарантій під час військових дій.

Метою законопроекту є забезпечення прав на соціальний захист членів сімей військовослужбовців під час виконання військовослужбовцями свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також заохочення військовослужбовців до належного проходження військової служби.

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена нагальною загрозою посягань на територіальну цілісність України.

2. Загальна характеристика проекту акта

Законопроектом пропонується передбачити, що період проходження громадянами військової служби у особливий період зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також державної служби у подвійному розмірі.

Передбачається виплата певного грошового утримання членам сім'ї військовослужбовців у період впровадження особливого періоду. Пропонується встановити розмір такого грошового утримання на рівні розміру грошового забезпечення, в тому числі додаткових та інших, що отримує військовий на день мобілізації.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

В цій сфері правового регулювання діють таки нормативні акти:

Конституція України;

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України оскільки реалізація норм законопроекту залежить виключно від певних умов.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття цього законопроекту забезпечить підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців та членів їх сімей. Надасть можливість стимулювати військовослужбовців у особливо небезпечний час та знизити соціальну напругу.

 

Народний депутат України

В. О. Чудновський

Опрос