Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно финансирования очистки быто-сточных вод в населенных пунктах)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.03.2014 № 4366
Дата рассмотрения: 05.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо фінансування очищення побутово-стічних вод у населених пунктах)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогоднішній день, в Україні не оснащеними централізованими системами каналізації залишаються 12 міст, 345 селищ та 95 відсотків сільських населених пунктів. При цьому, в 187 міських населених пунктах очисні каналізаційні споруди працюють неефективно - у водойми щодоби скидається понад 12 тис. куб. метрів неочищених та недостатньо очищених стічних вод.

Рівень забезпечення населення централізованим водовідведенням в усіх регіонах держави значно нижчий, ніж рівень забезпечення водопостачанням, особливо у селищах міського типу та сільських населених пунктах. У населених пунктах, де відсутнє централізоване водовідведення, для скидання стічних вод населення використовує септики або вигрібні ями, що призводить до погіршення екологічного стану джерел водопостачання, їх забруднення, а також збільшення територій підтоплення. Внаслідок неефективної роботи наявних систем водовідведення виникає серйозна проблема отримання якісної питної води.

Строк служби основної частини наявних систем водовідведення становить від 20 до 55 років. Отже, третина каналізаційних мереж перебувають у ветхому або аварійному стані, біля половини насосних станцій потребують реконструкції, удосконалення технологічного процесу та обладнання або невідкладної заміни.

Для комплексного вирішення цієї проблеми, у 2011 році урядом було розроблено та схвалено "Концепцію Загальнодержавної програми розвитку та реконструкції централізованих систем водовідведення населених пунктів України на 2012 - 2020 роки". Однак, у 2014 році, уряд знову вирішив застосувати практику вибіркового підходу. Так, у державному бюджеті на 2014 рік на очищення побутово-стічних вод передбачені державні ресурси тільки для міста Калуш.

2. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" в частині перерозподілу видатків державного бюджету та зміни назви бюджетної програми. Так, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України збільшено видатки на 61,240 млн. грн. за рахунок зменшення видатків Міністерству доходів і зборів України на таку ж суму.

3. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Бюджетний кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час практичного застосування після його прийняття не потребуватиме додаткових видатків з державного або місцевих бюджетів.

5. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту сприятиме комплексному підходу до вирішення проблеми очищення побутово-стічних вод населених пунктів України.

 

Народний депутат України

Т. Я. Слюз

Опрос