Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно возвращения областных и районных финансовых управлений в единую сеть Министерства финансов Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.03.2014 № 4365
Дата рассмотрения: 05.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо повернення обласних та районних фінансових управлінь до єдиної мережі Міністерства фінансів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У системі органів оперативного управління провідна роль належить Міністерству фінансів України.

Основна мета діяльності Міністерства фінансів - забезпечення проведення єдиної фінансової, бюджетної, податкової політики, спрямованої на реалізацію визначених завдань економічного та соціального розвитку України, здійснення координації діяльності у цій сфері інших центральних органів виконавчої влади.

У своїй діяльності Мінфін керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Структура Міністерства фінансів України:

1. Центральний апарат Міністерства фінансів;

2. Місцеві фінансові органи:

- Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим;

- 24 обласних фінансових управління, Київське міське та фінансове управління Севастопольської міської державної адміністрації;

- 488 районних фінансових управління (відділів).

Перша складова місцевих фінансових органів - Головні фінансові управління обласних, Київської міської, фінансове управління Севастопольської міської держадміністрації (далі - управління) є структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міської держадміністрацій. Управління створюються головами відповідних місцевих держадміністрацій, а функціонують за принципом подвійного підпорядкування, сутність якого полягає в тому, що фінансовий орган є підзвітним та підконтрольним за горизонталлю - голові місцевої держадміністрації і за вертикаллю - Міністру фінансів.

До 2014 року видатки на фінансування місцевих фінансових органів були складовою частиною програми Мінфіну КПКВ 3501010 "Керівництво та управління у сфері фінансів", що давало можливість забезпечувати безперервність бюджетно-фінансового процесу.

Однак, з прийняттям Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" цей принцип забезпечення безперервності було порушено.

2. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" в частині перерозподілу видатків державного бюджету.

3. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Бюджетний кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час практичного застосування після його прийняття не потребуватиме додаткових видатків з державного або місцевих бюджетів.

5. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню безперервного бюджетно-фінансового процесу.

 

Народний депутат України

Т. Я. Слюз

Опрос