Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в статью 6 Закона Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно предоставления возможности подавать отчет путем направления почтой)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.03.2014 № 4359
Дата рассмотрения: 04.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення доповнень до статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо надання можливості подавати звіт шляхом надсилання поштою)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відсутні норми про те, чи можна подавати звітність на паперових носіях поштою.

Міністерство доходів і зборів України своїм наказом N 454 від 09.09.2013 р. затвердило Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідно до пункту 2.1 цього Порядку звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

Таким чином, скориставшись існуючою у Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" прогалиною, Міністерство доходів і зборів України заборонило подання звітності поштою, що ускладнює здійснення підприємницької діяльності в Україні.

При цьому варто звернути увагу на те, що відповідно до пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України дозволяється подання податкової декларації шляхом надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Отже, логічно внести до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" аналогічні норми, які би надавали можливість подавати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування шляхом надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

2. Цілі, завдання, загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект покликаний надати можливість платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування подавати звітність поштою.

У зв'язку з цим законопроектом пропонується внести відповідні доповнення до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", передбачивши, що звітність може бути подана шляхом надсилання звіту поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (в разі подання такого звіту на паперових носіях).

3. Стан нормативно-правової бази в даній сфері державного регулювання

Обов'язок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування подавати звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску передбачена пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Але у цьому Законі відсутні норми про те, чи можна подавати таку звітність шляхом надсилання звіту поштою.

Пунктом 2.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (затверджений наказом N 454 від 09.09.2013 р. Міністерства доходів і зборів України) встановлено, що звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

В разі прийняття законопроекту реалізація його положень не потребуватиме внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не призведе до зміни показників бюджету.

5. Очікувані соціально-економічні та інші наслідки застосування положень законопроекту після його прийняття

Запровадження змін, передбачених законопроектом, спростить здійснення підприємницької діяльності підприємців та, як наслідок, позитивно вплине на економічний розвиток України.

 

Народний депутат України 

С. Г. Міщенко

Опрос