Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налога с валового дохода больших предприятий для обеспечения обороноспособности Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.07.2014 № 4355а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На підставі Указу Президента України N 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та згідно Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (N 638-IV від 20.03.2003) в Україні проводиться антитерористична операція (далі - АТО) на території Донецької та Луганської областей. З огляду на інформацію з епіцентру подій, насправді - йде повномасштабна війна.

Неодноразово у ЗМІ з'являється інформація про відсутність у бійців АТО найнеобхідніших засобів індивідуального захисту, сучасної зброї, устаткування.

Фінансове забезпечення військової галузі країни має вкрай незадовільний стан, що призвело до різкого загострення кризового стану обороноздатності держави та боєздатності Збройних сил України. Найактуальнішою лишається проблема військово-технічної модернізації та переоснащення Збройних сил України новітніми та перспективними видами озброєнь. Більше 20 років перебуває в експлуатації понад 80 % озброєння та військової техніки Збройних сил України. Загальний обсяг озброєнь, що потребують заміни, сягає понад 50 %. Тільки 30 % припадає на відносно сучасні зразки, але вони за своїми характеристиками все ж поступаються кращим світовим системам озброєнь. Морально застаріли або вичерпали свій експлуатаційний ресурс 80 % озброєнь ракетної артилерії, близько 60 % військово-повітряних сил, 70 % засобів радіоелектронної боротьби і 50 % протитанкових озброєнь України.

На сьогодні, основним та першочерговим завданням держави є збільшення фінансування потреб Збройних сил України для успішного проведення АТО, захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю забезпечення додаткових джерел надходжень до державного бюджету для підтримки належного рівня обороноздатності України.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності України" має на меті створення умов для збільшення надходжень до бюджету з подальшим спрямування цих надходжень для фінансування української армії.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Даний законопроект передбачає:

- ввести щомісячний спеціальний податок з валового доходу великих підприємств. Спеціальний податок буде включатись до складу витрат та обчислюватися за ставкою податку 0,25 відсотка від обсягу валового доходу платника податку за звітний період;

- забезпечити належний рівень фінансування української армії та залучити великий бізнес до комплексу заходів для відновлення обороноздатності держави.

Великими підприємствами визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує двісті п'ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за рік перевищує суму сто мільйонів гривень.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, які регулює відносини у сфері оподаткування, є Податковий кодекс України.

Внесення змін до інших законодавчих актів, крім зазначених вище, законопроектом не передбачено.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту сприятиме підвищенню обороноздатності України, формуванню додаткових джерел для фінансування потреб українських збройних сил, дотриманню принципу справедливості в оподаткуванні. Реалізація запропонованих норм надасть можливість отримати щомісячно додаткові надходження до зведеного бюджету України для фінансування української армії.

 

Народні депутати України

Опрос