Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Таможенном тарифе Украины" относительно обеспечения конкурентоспособности рынка потребления кальцинированной соды (гидрогенкарбонат (бикарбонат) натрия)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4343а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо забезпечення конкурентоспроможності ринку споживання кальцинованої соди (гідрогенкарбонат (бікарбонат) натрію)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Починаючи з квітня 2009 р. ПАТ "Кримський содовий завод" є єдиним виробником кальцинованої соди (гідрогенкарбонату (бікарбонату) натрію) в Україні. Річне виробництво за підсумками 2013 р. складає 553 тис. тонн. Основним споживачем соди є скляна промисловість, доля якої складає 49 %, хімічної та нафтохімічної галузі - 24 %, металургії - 12 %. ПАТ "КСЗ" забезпечує 87,4 % внутрішнього ринку.

Однак через тимчасову окупацію агресором Автономної Республіки Крим виникла реальна загроза стабільного постачання продукції на материкову частину України, де сконцентровані основні споживачі скляної і хімічної промисловості. Неузгодженість податкових нормативів, які виникли після спроб нелегітимного керівництва в АРК на адміністрування податків відповідно до норм законодавства Російської Федерації (із окремими місцевими особливостями) призвели до різкого підвищення ціни на соду для споживачів з іншої території України. Ціни зросли майже на 40 %. Все це позначилось на собівартості продукції, яка виробляється з використанням кальцинованої соди.

Крім того, необхідно зауважити, що територіальне місцезнаходження ПАТ "КСЗ" на тимчасово окупованій території дає реальні важелі впливу з боку Росії на стабільну роботу скляної, хімічної та металургійної галузей України, що є питанням національної безпеки.

Виходячи з вищевикладеного, керівники підприємств прикладають значні зусилля щодо забезпечення альтернативних поставок соди, зокрема, походження США та країн ЄС. Проте імпорт кальцинованої соди потребує від підприємств додаткових витрат на сплату мита в розмірі 5,5 % від її митної вартості. Спираючись на норми СОТ та економічної складової Угоди про асоціацію з ЄС, враховуючи необхідність забезпечення національної безпеки та стабільності роботи скляної, хімічної та металургійної галузей економіки України, збереження робочих місць, пропонується встановити нульову ставку ввізного мита на кальциновану соду.

2. Цілі і завдання прийняття

Основною ціллю прийняття проекту Закону є забезпечення конкурентоспроможності ринку споживання кальцинованої соди (гідрогенкарбонат (бікарбонат) натрію) та збереження стабільного функціонування національних підприємств скляної, хімічної та металургійної галузей економіки, а також збереження понад 400 тисяч робочих місць, що на сьогодні є вкрай важливим для України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Встановити нульову ставку ввізного мита для кальцинованої соди шляхом внесення зміни до Закону України "Про митний тариф України" змінивши у розділі VI "Продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості", замінивши цифри і слова:

"

2836 30 00 00

- гідрогенкарбонат (бікарбонат) натрію

 

5,5

5,5

-

цифрами і словами:

"

2836 30 00 00

- гідрогенкарбонат (бікарбонат) натрію

 

0

0

-

 ".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють:

Конституція України; Митний кодекс України, Закон України "Про митний тариф України"

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо забезпечення конкурентоспроможності ринку споживання кальцинованої соди (гідрогенкарбонат (бікарбонат) натрію)" не потребує залучення додаткових матеріальних витрат з державного бюджету.

6. Регіональний аспект

Забезпечення стабільної роботи скляної, хімічної та металургійної галузей дозволить зберегти зайнятість населення різних регіонів України та сприятиме покращенню соціально-економічного розвитку регіонів.

7. Запобігання дискримінації

Проект Закону не містить ознак дискримінації

8. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

9. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Забезпечення стабільної роботи скляної, хімічної, та металургійної галузей дозволить зберегти зайнятість населення та збільшити відрахування податків до державного та місцевих бюджетів.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Вознюк

Опрос