Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно отдельных вопросов уплаты земельного налога)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4338а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо окремих питань сплати земельного податку)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Актуальність прийняття законопроекту зумовлена недосконалістю існуючого законодавства України, зокрема відсутності єдиного підходу у питанні оподаткування суб'єктів, що оформили право власності на будівлю чи споруду, однак не оформлюють відповідне право на земельну ділянку. При цьому наявність прямої норми в Податковому кодексі України, якою як підстава для сплати податку є факт набуття відповідним суб'єктом права власності на нерухоме майно, не вирішує ситуації, оскільки інші норми кодексу не узгоджені з даною позицією.

Визначення поняття "земельний податок" не містить у складі зобов'язаних сплачувати податок, зазначених вище власників нерухомості. Не містить інформації про таких осіб і дані державного земельного кадастру, встановлені Податковим кодексом як єдине джерело інформації для перевіряючих органів, оскільки містять інформацію лише про правочини, пов'язані з земельними ділянками.

Все вищевикладене дає підстави для нехтування обов'язком сплати земельного податку. Про відсутність єдиного підходу у вирішенні даної ситуації свідчить і правозастосовча практика, коли окремими власниками, з метою уникнення оподаткування, на підставі вищевикладених розбіжностей законодавства, визнаються недійсними податкові повідомлення рішення про нарахування зобов'язань зі сплати земельного податку.

2. Мета і завдання прийняття проекту Закону

Завданням законопроекту є приведення у відповідність окремих норм податкового законодавства, запровадження механізму отримання податковими органами інформації, щодо зобов'язаних сплачувати земельний податок осіб і як наслідок - поповнення місцевих бюджетів.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом пропонується привести у відповідність норми Податкового кодексу України, щодо оподаткування власників будівель та споруд (їх частин), які користуються земельними ділянками під такими об'єктами нерухомості, однак не сплачують земельний податок в силу відсутності відомостей про них у державному земельному кадастрі. Пропонується внести зміни у пп. 14.1.72, п. 286.1, п. 287.6 Податкового кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, які входять до предмету регулювання законопроекту, регулюються положеннями Податкового кодексу України.

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України у 2014 році", а його реалізація не потребуватиме збільшення видатків державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття цього законопроекту та його подальша реалізація обумовить надходження коштів від користування земельними ділянками до бюджетів відповідних рівнів.

 

Народний депутат України 

А. В. Лабунська

Опрос