Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно упорядочения операций с металлоломом)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4337а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування операцій з металобрухтом)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Металобрухт є важливою сировиною для металургійного виробництва.

В цей же час забезпечення екологічної безпеки довкілля при утворенні, збиранні та використанні металобрухту є умовою здійснення операцій з металобрухтом та першочерговим завданням всіх суб'єктів господарювання.

Забезпечення правил безпеки при заготівлі, переробці брухту кольорових та чорних металів, екологічної безпеки довкілля на сьогодні здійснюється на низькому рівні.

Вказане спричинене в тому числі відсутністю встановлених обмежень щодо допустимої відстані розміщення суб'єктів господарювання, які здійснюють заготівлю, переробку та металургійну переробку металобрухту від об'єктів житлової та громадської забудови, підприємств соціальної інфраструктури, об'єктів природно-заповідного фонду, об'єктів оздоровчого та рекреаційного призначення.

У зв'язку з цим діти та дорослі, які проживають в місцях розміщення вказаних підприємств знаходяться під постійним ризиком завдання прямої чи опосередкованої шкоди їхньому здоров'ю та життю.

Тому з метою забезпечення дотримання санітарних та технічних норм, з метою недопущення порушення екологічних норм об'єктивно необхідним є встановлення таких обмежень у допустимій відстані розміщення суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом, а також їх приймальних пунктів, на земельних ділянках, які знаходяться в межах населених пунктів, або на відстані ближче ніж за 1000 метрів до об'єктів житлової та громадської забудови, підприємств соціальної інфраструктури, об'єктів природно-заповідного фонду, об'єктів оздоровчого та рекреаційного призначення.

2. Мета і завдання прийняття проекту Закону

Метою цього законопроекту є встановлення обмежень щодо допустимої відстані здійснення операцій з металобрухтом з метою забезпечення дотримання санітарних та технічних норм.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом встановлюється заборона на розміщення суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом, а також їх приймальних пунктів, на земельних ділянках, які знаходяться в межах населених пунктів, або на відстані ближче ніж за 1000 метрів до об'єктів житлової та громадської забудови, підприємств соціальної інфраструктури, об'єктів природно-заповідного фонду, об'єктів оздоровчого та рекреаційного призначення. Законопроектом також пропонується посилити адміністративну відповідальність за порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Земельний кодекс України, Закон України "Про оренду землі".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України у 2014 році", а його реалізація не потребуватиме збільшення видатків державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття проекту Закону та реалізація його положень дозволить покращити санітарний стан окремих районів, запобігти виникненню порушень законодавства в сфері екології, охорони праці, санітарного та епідемічного благополуччя населення.

 

Народний депутат України 

А. В. Лабунська

Опрос