Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно применения конфискации имущества за преступления против основ национальной безопасности Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4333а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо застосування конфіскації майна за злочини проти основ національної безпеки України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

В умовах військової агресії з боку Російської Федерації, яка розгорнула масштабну програму вербовки широкої агентурної мережі своїх спецслужб в Україні, доцільно повернутися до традиційної практики конфіскації майна за злочини проти основ національної безпеки. Адже якщо не буде конфісковане майно зрадників України, нажите на подачки розпалювачів війни, ним користуватимуться для реалізації своїх агресивних планів терористи та інші вороги Української держави.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою законопроекту є запровадження кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України у формі конфіскації майна.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується викласти частину другу статті 59 Кримінального кодексу України у такій редакції: "Конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини та злочини проти основ національної безпеки України і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу", а також доповнити усі санкції ст. ст. 109, 110 КК України вказівкою, що особам, визнаним винними у злочинах, передбачених цими статтями, призначається конфіскація майна.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини в даній сфері регулюються Конституцією України, Кримінальним кодексом України. Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України чи місцевих бюджетів та збільшить надходження до бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Наслідком прийняття цього законопроекту буде спад рівня злочинності проти основ національної безпеки України. Крім того, збільшиться наповнення бюджету.

 

Народні депутати України 

С. В. Соболєв
А. М. Павловський

Опрос